Leszek Miler: Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji

Leszek Miler.jpg
 

„Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji. Wróg ideologiczny, który odmawia nam prawa do życia i wyznawania naszych wartości” – piszę na łamach „Super Expressu” Leszek Miller.

Były premier w swoim tekście „Wieści z Ameryki” pisze o republikańskiej konwencji w Cleveland. W nawiązaniu do tego wydarzenia pisze o przemówieniu Newta Gingricha, który typowany jest na wysokie stanowisko w administracji Trumpa, który tak pisał o islamie. 

„Jesteśmy w stanie wojny z radykalnym islamem. Chcą nas zabić i są silniejsi, niż mówimy. Jeśli nasi wrogowie zwyciężą, nie będzie jednej kobiety, która może być spokojna o swoją przyszłość. Geje, lesbijki, transseksualiści zostaną uśmierceni. Każda osoba na tej ziemi będzie zmuszona mieczem do nawrócenia się i poddana okrutnemu systemowi. Nie będzie wolności indywidualnej ani równości. Tę wojnę musimy wygrać i nie ma innej alternatywy” – mówił Gingrich. 

Jak czytamy słowa Amerykanina w 100 proc. popiera Leszek Miller.

„Gingrich i jego koledzy nie przebierają w słowach i mają rację. Terroryzm islamski to główny wróg naszej cywilizacji. Wróg ideologiczny, który odmawia nam prawa do życia i wyznawania naszych wartości. Ostatnie zamachy w Europie, także ten wczorajszy we Francji, w normandzkim kościele potwierdzają, że na płaszczyźnie dżihadu nie ma kompromisu. Rzecz jasna jest wiele źródeł terroryzmu: bieda, frustracja, wykluczenie, geopolityka, ale genezą jest islam. Religia, która inspiruje, zezwala i popiera terror” – tłumaczy. 

Panaceum na rosnącą radykalizację? W opinii wyjście jest jedno: „ci, którzy uczestniczą w świętej wojnie, nie powinni spodziewać się umiaru”.

„Jak walczyć z rosnącym niebezpieczeństwem i czy w ogóle ta walka jest jeszcze do wygrania? Na pewno nie wolno ustawać w wysiłkach, aby wszyscy przybysze, którzy chcą integrować się ze społeczeństwami Zachodu, mogli to uczynić. Ale ci, którzy uczestniczą w „świętej wojnie”, nie powinni spodziewać się umiaru. Dotyczy to także radykalnych mułłów i meczetów, w których prowadzi się zbrodniczą indoktrynację. Deportacje i zamykanie ośrodków szkoleniowych, które udają miejsca kultu, powinny być normalną praktyką” – podpowiada Miller, dodając:

„Potrzebna jest również międzynarodowa koalicja, która jest w stanie zniszczyć Państwo Islamskie”.

źródło: stefczyk.info

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj