„Zniszczymy ten kraj”. Morderca francuskiego księdza wzywał do mordów – WIDEO

Francja flaga.jpg

Jeden z zamachowców, którzy w Normandii zamordowali 84-letniego księdza, nawoływał do zabijania Francuzów przy użyciu noży i wszelkich innych dostępnych narzędzi. Zwrócił się do Europejczyków mówiąc: „teraz wy będziecie cierpieć, tak samo, jak cierpią nasi bracia i siostry”.

Informowaliśmy wczoraj, że zidentyfikowano drugiego sprawcę ataku na kościół w Saint-Etienne-du-Rouvray we Francji. To 19-letni Malik Petitjean – podały media. Zamachowiec był poszukiwany przez policję na kilka dni przed zamachem. Dowód osobisty Petiteana został znaleziony w mieszkaniu drugiego zamachowca – Adela Kermiche. Ze względu na policyjne strzały do identyfikacji ciała były potrzebne badania DNA.

W sieci pojawiło się nagranie, na którym islamista nawołuje muzułmanów, by mordować Francuzów przy użyciu noży i wszelkich innych dostępnych narzędzi. 

Nabil Abdel Malik Petitjean, urodzony w Saint-Dié-des-Vosges 14 listopada 1996 r., w opublikowanym filmie mówi po francusku, przeplatając swoją wypowiedź zdaniami w języku arabskim. Swoje słowa kieruje do prezydenta Francois Hollandea i premiera Manuel Vallsa.

To jest przesłanie do premiera i prezydenta, jesteśmy młodzi, zdeterminowani i zniszczymy ten kraj. Czasy się zmieniły. Teraz wy będziecie cierpieć. Tak samo, jak cierpią nasi bracia i siostry

– mówi.

Film został opublikowany przez agencję Amaq.

Przypomnijmy, do zamachu doszło, gdy dwóch nożowników weszło ok. godz. 10 podczas mszy do kościoła rzymskokatolickiego. Zabarykadowali się, biorąc zakładników. Islamiści zabili jednego z księży, podcinając mu gardło. Inny zakładnik w ciężkim stanie walczy o życie.

To ks. Jacques Hamel, święcenia kapłańskie przyjął w 1958 r. W 2008 r. obchodził złoty jubileusz (pięćdziesięciolecie kapłaństwa). Posługiwał w kościele Saint-Étienne-du-Rouvray, w którym zginął.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj