Kolejne działania Ministerstwa Finansów ws. ustawy hazardowej

szalamacha.png

Ministerstwo Finansów skierowało projekt ustawy hazardowej do notyfikacji w Komisji Europejskiej. W informacji zwrotnej Komisja podała, że odpowiedź zostanie przekazana do 31 października.

Resort chciałby, aby po wakacjach z projektem zapoznał się Sejm. Według kierownictwa ministerstwa jest szansa na to, by ustawa zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2017 r.

Rząd PiS chce uporządkować obszar gier hazardowych, który jak wskazują politycy był w naszym kraju zaniedbany wskutek działań koalicji rządzącej PO- PSL.

Projekt nowelizacji ustawy wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Prawo do oferowania gier na automatach poza kasynami ma być kontrolowane przez państwo. Ma też doprowadzić do zmniejszenia “szarej strefy” w grach hazardowych.

Problem jest poważny dobrze, że Ministerstwo Finansów przygotowuje odpowiednie rozwiązania ustawowe – mówi poseł Janusz Szewczak, wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów.

– Poprzednie działania w zakresie walki z hazardem, czy też utylizowania hazardu, ustawy okazały się wielkim niewypałem niektórzy wręcz twierdzą, że tworzyły patologiczną sytuacje, choćby w sprawie jednorękich bandytów, tzw. automatów do gier. Chodzi o to, by przede wszystkim legalizować pewne rodzaje działalności i żeby ta działalność hazardowa przynosiła korzyść skarbowi państwa, wszystkim obywatelom, a nie tylko podmiotom zagranicznym, bo przecież dzisiaj ten hazard on-line na portalach, jest głównie realizowany na zagranicznych nośnikach. Zobaczymy jaki będzie ostateczny kształt wtedy, kiedy będziemy mogli się zapoznać – mówi Janusz Szewczak.

Dzięki nowelizacji Ministerstwo Finansów spodziewa się wpływów do budżetu w wysokości 1,5 mld zł rocznie. Obecnie obowiązuje w Polsce ustawa przyjęta po wybuchu tzw. afery hazardowej jesienią 2009 r. Zakłada ona m.in. zakaz urządzania wideoloterii i gier na automatach do hazardu poza kasynami.

fot. youtube.com

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/kolejne-dzialania-ministerstwa-finansow-ws-ustawy-hazardowej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj