Prezydent Duda do powstańców: Jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia

d.png

– Jesteście nie tylko bohaterami powstania, jesteście też wychowawcami i wzorem, jesteście tymi, w których wpatrzone są oczy młodego pokolenia – zwrócił się do powstańców warszawskich prezydent Andrzej Duda podczas odbywających się w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego obchodów zbliżającej się 72. rocznicy wybuchu powstania.

Andrzej Duda zaznaczył, że chce w imieniu Polaków, zwłaszcza młodszych pokoleń, oddać hołd powstańcom warszawskim.

Wcześniej prezydent wręczył odznaczenia państwowe. – To wielki zaszczyt dla prezydenta RP móc się spotkać z bohaterami, móc wręczyć w imieniu polskiego państwa odznaczenia bohaterom powstania warszawskiego, bohaterom pamięci o powstaniu, o tej wielkiej polskiej i warszawskiej tradycji, o tym fundamencie, na którym budujemy i powinniśmy budować przez następne wieki postawy kolejnych pokoleń młodych Polaków – mówił.

Przypominał, że Muzeum Powstania Warszawskiego powstało z inicjatywy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. – To muzeum jest piękne, jest wasze – tak, jak wasz jest 1 sierpnia – podkreślił.

fot. facebook.com/andrzejduda

źródło: http://telewizjarepublika.pl/prezydent-duda-do-powstancow-jestescie-tymi-w-ktorych-wpatrzone-sa-oczy-mlodego-pokolenia,36257.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj