Ostatni dzień ŚDM, Papież odprawi Msżę świętą i ogłosi miejsce następnego spotkania z młodzieżą

papież Franciszek.png

Ojciec Święty Franciszek przybędzie dziś na Campus Miserocordiae, gdzie będzie przewodniczył Mszy św. posłania na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. W uroczystej Eucharystii wezmą udział najwyższe władze państwowe w tym prezydent RP Andrzej Duda oraz polskie i zagraniczne delegacje.

Ojciec Święty Franciszek dziś ogłosi również miejsce, gdzie odbędą się następne Światowe Dni Młodzieży.

Papież uda się do Tauron Areny, gdzie spotka się z wolontariuszami ŚDM oraz Komitetem Organizacyjnym ŚDM Kraków 2016 i dobroczyńcami.

Z kolei wczoraj Ojciec Święty Franciszek przybył na Campus Misericordiae w Brzegach, gdzie uczestniczył w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą.

Papieża w Campusie Misericordiae przywitał ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

– Witamy Cię Ojcze Święty w imieniu wszystkich zebranych w Campusie Misericordiae. Na tej rozległej przestrzeni, która na naszych oczach staje się wielkim wieczernikiem młodych uczniów i uczennic Wielkiego Mistrza z Nazaretu. Jest ich niezliczona rzesza ze wszystkich kontynentów i narodów. Na co dzień mówią różnymi językami, ale w tych dniach rozmawiają ze sobą jednym językiem – to język wiary, braterstwa i miłości. Ci młodzi czekają również na Twoje słowo wypowiedziane językiem miłości tu i teraz w Krakowie – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ojciec Święty Franciszek dziś powróci do Watykanu. O godz. 18.15 Papież przyjedzie na lotnisko Kraków-Balice. Tam odbędzie się ceremonia pożegnania Papieża.

foto: youtube

źródło:http://www.radiomaryja.pl/informacje/papiez-bedzie-przewodniczyl-mszy-sw-zakonczenie-sdm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj