Papież o Polsce i Polakach

13626536_1730783637194521_3876669281642377902_n.png

– Polacy są bardzo entuzjastyczni. Wieczorem, mimo, że padało na ulicach było mnóstwo ludzi, nie tylko młodych, ale też staruszków – mówił Franciszek podczas konferencji prasowej na pokładzie samolotu.

Po pięciu dniach pielgrzymki, wczoraj wieczorem Franciszek wrócił do Watykanu. Papież pożegnany został w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, a na płycie lotniska znaleźli się czołowi polscy politycy z premier Beatą Szydło i prezydentem Andrzejem Dudą na czele.

Już na pokładzie samolotu, Franciszek tradycyjnie rozmawiał z dziennikarzami. Pytany o wrażenia po wizycie w Polsce, papież chwalił nasz kraj, określając go jako” piękny i specjalny”. – Polacy są bardzo entuzjastyczni, wieczorem mimo, że padało na ulicach było mnóstwo ludzi, nie tylko młodych, ale też staruszków – mówił Ojciec Święty. Papież dodał też, że w ostatnich dniach Polska musiała zmierzyć się z „inwazją młodych”.

Franciszek podkreślił również, że kilkudniowa wizyta, przypomniała mu o Polakach, których spotkał w dzieciństwie. – To byli dobrzy ludzie i to pozostało w sercach. Odnalazłem na nowo tę waszą dobroć – dodał Ojciec Święty.

Wczoraj w podkrakowskich Brzegach papieża żegnało ponad 2 miliony wiernych. – Bóg jest nieustępliwy w nadziei. Miłuje nas takimi, jakimi jesteśmy – mówił do zebranych na Campus Misericordiae młodych chrześcijan Franciszek.

Kolejne Światowe Dni Młodzieży odbędą się w 2019 roku w Panamie.

fot. twitter.com/andrzejduda

źródło: http://telewizjarepublika.pl/quotpiekna-i-specjalnaquot-papiez-o-polsce-i-polakach,36297.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj