Polak planował zamach w czasie ŚDM. Tragedia była o włos!

policja.png
Dzień przed przylotem do Polski papieża Franciszka, Żandarmeria Wojskowa zatrzymała 41-letniego Daniela G., który usiłował na teren krakowskich Błoni wnieść plecak ze składnikami mogącymi posłużyć do przygotowania prochowego ładunku wybuchowego. Informację tę przekazał dziennikarz śledczy Cezary Gmyz.

 

 

Jak informuje Cezary Gmyz, 41-letniemu Danielowi G. przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia przestępstwa czy sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób.

28 lipca, już w czasie pobytu papieża, Sąd Rejonowy dla Krakowa–Śródmieścia, podjął decyzję o aresztowaniu go na trzy miesiące.

Daniel G. usiłował w plecaku wnieść ponad kilogram azotan amonu (saletra amonowa) oraz mocznika oraz cukier puder.
Składniki te mogły posłużyć do konstrukcji ładunku wybuchowego podobnego do tego jaki zdetonował w maju br. student z Wrocławia na przystanku autobusowym. Podobna bomba w czasie maratonu w Bostonie zabiła sześć osób.
 
Jak ustalono Daniel K. w przeszłości był karany za wzniecanie fałszywych alarmów bombowych. Ponadto, jak ustalono, podejrzany w przeszłości groził swojej żonie, że wysadzi ją w powietrze wraz z dziećmi.
 
Informacja o zatrzymaniu i aresztowaniu Daniela K. była utrzymywana w najściślejszej tajemnicy dla dobra śledztwa oraz, aby nie szerzyć paniki.
 

źródło Telewizja Republika

fot: wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj