Austriak-islamista złapany w Krakowie

12.png

 

Policja podczas Światowych Dni Młodzieży zatrzymała i na mocy ustawy antyterrorystycznej wydaliła z kraju 28-letniego Austriaka. Mężczyzna przeszedł na islam, zamierzał docelowo udać się do Syrii. O jego wyrzuceniu zdecydował minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.
 
Bezpieczeństwo podczas ŚDM zapewniało około 38 tys. funkcjonariuszy podległych MSWiA. W Krakowie pracowali w ubiegłym tygodniu policja, straż pożarna, straż graniczna, Biuro Ochrony Rządu, wojsko, oraz specjalne oddziały antyterrorystyczne.

Okazuje się, że w nocy z soboty na niedzielę służby zatrzymały w Krakowie 28-letniego mężczyznę. To obywatel Austrii, który przeszedł na islam i miał zamiar przedostać się do Syrii. Informację podał Jarosław Szymczyk, komendant główny policji.

 

Mieliśmy informację, że jego przyjazd i intencje nie muszą być związane z uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży

– mówił komendant.
 
Austriakowi nie postawiono zarzutów. Został wydalony z kraju.

Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podziękował za profesjonalne zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży. Szef Policji złożył serdeczne podziękowania wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym, którzy przez cały lipiec byli zaangażowani w zabezpieczenie Operacji Przymierze.

Drogie koleżanki, koledzy, funkcjonariusze i pracownicy Polskiej Policji – dziękuję Wam za chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi i chęć zapewnienia bezpieczeństwa. (..) To był miesiąc niezwykle intensywnego wysiłku, ale także niezwykłej satysfakcji z płynących słów uznania za naszą służbę i pracę. (..) Bardzo chciałem Wam za to podziękować.Pokazaliście, że można na Was liczyć. Jestem niezwykle dumny, że przychodzi mi kierować taką formacją, w której służą i pracują tak wspaniali ludzie. Chylę przed Wami czoła

– powiedział Komendant.

fot. youtube.com

źródło: http://niezalezna.pl/84198-austriak-islamista-zlapany-w-krakowie-sluzby-czujne-podczas-sdm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj