Dzisiaj mija rok prezydentury Andrzeja Dudy

zaprzysiężenie.png

 

6 sierpnia 2015 r. Andrzej Duda został zaprzysiężony na stanowisko prezydenta RP. Po 12 miesiącach cieszy się najwyższymi notowaniami wśród Polaków spośród całej klasy politycznej. Według CBOS-u dobrze ocenia go 62 proc. naszych rodaków i zostawia daleko w tyle polityków opozycji. – Prezydent Andrzej Duda spełnił pokładane w nim nadzieje. Polacy są dumni ze swojego prezydenta – mówi nam Stanisław Pięta, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Działania prezydenta Andrzeja Dudy przeanalizował serwis Demagog.org.pl. Według portalu w pierwszych 12 miesiącach prezydent zawetował 4 ustawy, 2 skierował do Trybunału Konstytucyjnego, złożył 7 projektów, 12 razy skorzystał z prawa łaski. Podpisał 235 ustaw, a także podjął 270 decyzji o nominacjach profesorskich i 447 o sędziowskich. Prezydent spełnił również część swoich wyborczych obietnic, a wśród nich: program 500+, ustawa o sześciolatkach, ustawa o ziemi, powołanie Narodowej Rady Rozwoju. Andrzej Duda złożył również w parlamencie projekt ustaw o obniżeniu wiekuemerytalnego i zwiększenia kwoty wolnej od podatku. W kilku wypadkach obietnice sprawiają jednak kłopoty. Ciągle nierozwiązany jest problem frankowiczów. Wprawdzie kancelaria przygotowała projekt ustawy zwracającej spready osobom, które zaciągnęły kredyt we frankach, ale on nie zadowala środowiska i nie rozwiązuje problemu.

Wśród nierozwiązanych kwestii pozostaje ciągle ujawnienie aneksu do raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Przed wyborami wielu polityków PiS-u deklarowało upublicznienie dokumentu, chociaż sam Andrzej Duda nie składał takich zapewnień. Dziś aneks jest nadal tajny.

Wiele wysiłku prezydent włożył w politykę zagraniczną. W sumie odbył już 25 wizyt zagranicznych, w tym cztery w Niemczech i trzy na Słowacji. Największym sukcesem minionego roku był bezsprzecznie szczyt NATO w Warszawie, na którym zapewniono wzmocnienie wschodniej flanki i zagwarantowano obecność wojsk amerykańskich w Polsce.

Politycy partii rządzącej są zadowoleni działań i postawy głowy państwa. – Jeżeli Andrzej Duda utrzyma ten styl prezydentury, nie powinien mieć problemów z zapewnieniem sobie drugiej kadencji. Jego postawę doceniają Polacy – mówi nam Stanisław Pięta.
 

foto: youtube

źródło: http://niezalezna.pl/84339-dobry-rok-prezydenta-12-miesiecy-temu-andrzej-duda-zostal-zaprzysiezony

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ