Kukiz ostrzega przed ekspedycjami ukraińskiego IPN

kuiz.jpg

Paweł Kukiz podaje za portalem kresy.pl o planach ekspedycji ukraińskiego IPN na „etniczne ziemie ukraińskie, które teraz należą do Polski”.

„Według oficjalnego komunikatu Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej, kierowanego przez negacjonistę wołyńskiego i gloryfikatora banderyzmu Wołodymyra Wiatrowycza, w połowie sierpnia do Polski ma przybyć międzynarodowa ekspedycja poszukiwawczo-badawcza „Wyrij”, w ramach której odbywa się także obóz edukacyjny. Jak można przeczytać w pierwszych zdaniach wprowadzających, ekspedycja wyruszy ze Lwowa na „etniczne ziemie ukraińskie, które teraz należą do Polski” – podaje portal.

Lider Kukiz’15 niejednokrotnie krytycznie odnosił się do działań Ukraińców, którzy próbowali umniejszać swoją winę w dokonaniu rzezi wołyńskiej. Paweł Kukiz nazwał „szczytem bezczelności” słowa prezydenta Ukrainy, który w reakcji na polską uchwałę dotyczącą zbrodni wołyńskiej powiedział: „Jest mi przykro w związku z decyzją polskiego Sejmu”.

Ukraiński obóz edukacyjny już po raz siódmy „odbędzie się na terytorium Zakerzonia”. „Termin „Zakerzonie” został ukuty przez emigracyjnych historyków ukraińskich i według ich wykładni oznacza obszar na zachód od linii Curzona, pozostający historycznie ukraińskim terytorium etnicznym. Obejmuje część obszaru obecnych województw: podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego. Faktycznie, na większości tych terenów ludność ukraińska stanowiła niewielki odsetek. Ponadto, nazwę „Zakerzoński Kraj” w strukturze organizacyjnej OUN nosiły tereny znajdujące się w pojałtańskich granicach Polski” – podaje portal.

Należy podkreślić, że kierownik ukraińskiego IPN spreparował dowód mający świadczyć o symetryczności zbrodni Polaków i Ukraińców.

Paweł Kukiz przez długi czas walczył o to, aby Sejm uchwalił ustawę dot. ludobójstwa dokonanego na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów. Zdaniem Kukiza uchwalona ustawa „dobrym początkiem ku temu, by uchwalić ustawę o zakazie propagowania”.

fot. youtube.com

źródło: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/kukiz-ostrzega-przed-ekspedycjami-ukrainskiego-ipn,17663287652#ixzz4GZkeMg2Q

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ