MPWiK pomaga mieszkańcom przyłączyć się do sieci

mpwik_akcja.jpg

Wizyty u mieszkańców, pomoc w załatwieniu formalności, darmowe przeglądy przyłączy.
W taki sposób Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu pomaga mieszkańcom osiedli w przyłączeniu do istniejącej sieci sanitarnej. Miasto proponuje też właścicielom nieruchomości bezzwrotne dotacje. Wszystkie te działania mają sprawić, że widok szambiarki na ulicach stanie się w końcu rzadkością.

W ciągu trzech ostatnich lat MPWiK skanalizowało przy wsparciu Unii Europejskiej kilkanaście największych wrocławskich osiedli. Powstało ponad 140 kilometrów nowej sieci, głównie w północnej i zachodniej części Wrocławia. Mieszkańcy, którzy do tej pory korzystali z szamb lub odprowadzali ścieki do rowów przyłączając się do sieci będą mogli w końcu oszczędzić pieniądze i zadbać o swoje najbliższe otoczenie. Warto też przypomnieć, że zgodnie z przepisami, właściciele nieruchomości gdzie jest kanalizacja, mają obowiązek przyłączenia się do miejskiej sieci.

Chcemy pomóc mieszkańcom uniknąć ewentualnych kar. Nasi pracownicy pojawiają się na osiedlach i na miejscu u mieszkańców załatwiają część formalności. Tym, którzy budują już przyłącza służymy na bieżąco pomocą w Biurze Obsługi Klienta lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Systematycznie na osiedlach przeprowadzamy również darmowe przeglądy gotowych przyłączy – wyjaśnia Tomasz Jankowski rzecznik prasowy MPWiK.

To nie koniec działań. MPWiK pracuje już nad kolejnymi rozwiązaniami, które mają pomóc mieszkańcom przyłączyć się do sieci kanalizacji sanitarnej – dodaje Jankowski.

Działania MPWiK nie są jedynymi, które mają zwiększyć liczbę nieruchomości przyłączonych do kanalizacji sanitarnej. Gmina ze swojej strony oferuje właścicielom nieruchomości pomoc finansową na budowę takiego przyłącza. Wartość takiej dotacji to nawet 2000 tysiące złotych.

fot. mpwik

źródło: wroclaw.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj