Coraz mniej Polaków wybiera wczasy za granicą

bałtyk.png

W tym roku blisko 370 tys. mniej Polaków wyjedzie za granice na wakacje. Najczęściej – jak wynika z analizy „Gazety Wyborczej” – wybierane są Hiszpania, Chorwacja, Włochy i Grecja.

Polacy najbardziej obawiają się uchodźców i terrorystów. Z raportu Ipsos dla jednej z firmy ubezpieczeniowej – który opisuje „Gazeta Wyborcza” – wynika, że 73 proc. ankietowanych wybierze wczasy w kraju – o blisko 2 mln więcej niż w ub.r.

Grzegorz Chmielowski, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, wskazuje na dużą atrakcyjność wyjazdów w regionalne polskie zakątki.

– Nie do końca bym się zgodził, że nie ma takiego zainteresowania wyjazdami zagranicznymi. Oczywiście są one mniejsze, ale proszę pamiętać, że my jesteśmy nie po sezonie, ale w trakcie sezonu, więc jak to będzie wyglądało, to będziemy mogli mówić dopiero po zakończonym sezonie. Nie ulega wątpliwości i to wielu cieszy, że dużym zainteresowaniem cieszyły się, cieszą i będą cieszyć wczasy w kraju. To nie jest u nas żadna nowość i nikt nie jest tym zaskoczony. Nie popadałbym tu jednak w pesymizm, że nagle klienci przestali jeździć za granicę, bo jeżdżą i chcą jeździć. Zmieniają się troszkę nasze kierunki, ale to wynika z tego, jaka jest sytuacja na świecie – mówi Grzegorz Chmielowski.

Jak podaje dziennik na wakacje wyjeżdżają przede wszystkim osoby poniżej 39. roku życia. W tym roku średni deklarowany koszt wyjazdu przypadający na jedną osobę to prawie 3 tys. zł na wyjazd zagraniczny, a na wyjazd w Polsce zamierzamy wydać blisko 1,5 tys. zł.

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/coraz-polakow-wybiera-wczasy-granica/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj