Jarosław Zieliński: od jesieni Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

mapa zagrożeń.jpg

Pilotaż Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się. Od jesieni będzie realizowany w całej Polsce – zapowiedział wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Na konferencji prasowej w Białymstoku wiceminister wskazał, że najwięcej zgłoszeń do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa było w województwie podlaskim – to 2065 informacji w lipcu.

W województwie pomorskim było ich poniżej 2 tys. “Wszędzie jest znaczące zainteresowanie mieszkańców tym narzędziem” – powiedział Jarosław Zieliński.

– 43 proc. zgłoszonych informacji zostało zweryfikowanych pozytywnie, w tym znaczeniu, że się one potwierdziły. To jest, powiedział bym, wysoki wskaźnik. Była taka obawa, czy nie będzie zgłoszeń, czy to dla żartu, czy nieodpowiedzialnych, po to, by zakłócić funkcjonowanie Mapy. Tego nie obserwujemy. Z tych niepotwierdzonych zgłoszeń, z tej liczby, która jest nieco większa niż połowa, wcale nie jest pewne, że wszystkie są nieprawdziwe (…). Wśród tych niepotwierdzonych mogą być takie zdarzenia i zagrożenia, które istnieją, tylko nie sposób było je potwierdzić – powiedział wiceszef MSWiA.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w części interaktywnej pozwala zgłaszać przypadki zachowań czy sytuacji, które przeszkadzają mieszkańcom, choć nie zastępują formalnego zawiadomienia policji o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Policja zaznacza, że zgłoszenie informacji do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje formalnego zgłoszenia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

foto: you tube

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/mswia-sprawdza-sie-pilotaz-krajowej-mapy-zagrozen-bezpieczenstwa/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ