Ukraina: poziom zagrożenia ze strony Rosji się podniósł. Zawsze jest wyższy, kiedy przeprowadzają wojskowe ćwiczenia na półwyspie 

rakieta.png

Rosja gromadzi ciężki sprzęt wzdłuż europejskiej granicy. Zaobserwowano, że czołgi Federacji Rosyjskiej zmierzają wzdłuż północnej granicy Krymu, okupowanego do tej pory przez Rosjan. Wywiad ukraiński, który uważnie monitoruje opancerzoną kolumnę pojazdów obawia się, że inwazja europejska jest już nieunikniona.
 
Według doniesień obserwatorów, rosyjskie czołgi zostały dostrzeżone w chwili, gdy zmierzały na okupowane terytorium Krymu. Świadkowie donoszą o dużych ilościach rosyjskiego sprzętu wojskowego w pobliżu miast Dżankoj i Armiańsk w północnej części półwyspu krymskiego.

Norman Dzhelalov, przywódca krymskich Tatarów potwierdził, że rosyjskie czołgi dotarły na półwysep. Zaobserwowano rosyjskiesamochody pancerne i transportery wojsk, jadące w ramach dużego konwoju wojskowego poruszającego się ulicami miasta Kercz, na wschodzie Półwyspu Krymskiego, nad Cieśniną Kerczeńską, w pobliżu granicy rosyjskiej.

W niedzielę rano Rosja zamknęła swoje punkty kontrolne wzdłuż granicy z Ukrainą na Krymie. Potwierdziło to centrum prasowe Służby Granicznej Ukrainy – podało express.co.uk.

Rosyjskie śmigłowce miały również dziewięciokrotnie przelatywać nad granicą – donoszą ukraińscy urzędnicy. Mówiono również o  dostrzeżeniu dwóch wojskowych dronów.

Wojsko ukraińskie obawiając się powtórki z Gruzji wprowadziło podwyższony poziom zagrożenia. Przemieszczenie wojskowego sprzętu ma być związane z ćwiczeniami „Kaukaz 2016”.

 

Poziom zagrożenia ze strony Rosji się podniósł. Zawsze jest wyższy, kiedy przeprowadzają wojskowe ćwiczenia na półwyspie 

– powiedział cytowany przez wprost.pl szef ukraińskiego wywiadu. Ocenił, że może być to tylko przykrywka do inwazji.
 
Przypomniał, że tak samo było w 2008 roku, gdy Rosja zaatakowała Gruzję. Początkowo były to „ćwiczenia” „Kaukaz 2008”. Zaraz po nich nastąpiło uderzenie.

foto: you tube

źródło:http://niezalezna.pl/84450-w-2008-roku-rosja-zaatakowala-gruzje-dzis-obserwujemy-analogiczne-dzialania-wojsk-putina

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj