Dobra zmiana w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu. Agencje zatrudnienia realizujące działania aktywizacyjne wynagradzane będą za efekty swojej pracy

urząd pracy 2.jpg

Na dzisiaj długotrwale zarejestrowanych bezrobotnych w PUP jest 350 osób. Wkrótce to się zmieni, bowiem 8 sierpnia br., powołano wyspecjalizowaną agencję pracy. Została podpisana umowa na tzw. outsourcing usług aktywizacyjnych między Dolnośląskim Wojewódzkim Urzędem Pracy, Powiatowym Urzędem Pracy we Wrocławiu i konsorcjum agencji zatrudnienia – WYG.

Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy mówibazujemy na doświadczeniach wielu krajów, które pokazują, że podmioty niepubliczne skutecznie pomagają bezrobotnym. Mają doświadczenie, podchodzą do sprawy kompleksowo i jednocześnie w bardziej zindywidualizowany, a także elastyczny sposób pomagają osobom bezrobotnym. A przy okazji nie podlegają wielu rygorom administracyjnym (…) nam zależy, by jak najwięcej osób bezrobotnych powróciło do aktywności”.

Na zlecanie działań aktywizacyjnych na Dolnym Śląsku przeznaczyło blisko 16 mln zł ze środków Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. W ramach tej puli na te działania w 2016 r. przewidziano maksymalnie 5 mln zł, w 2017 r. maksymalnie 10 mln zł, a w 2018 r. 1 mln zł.

Realizacja umowy o świadczenie działań aktywizacyjnych potrwa do 30 czerwca 2018 r.

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj