Pól miliarda łapówek za oddanie polskiego majątku

kasa domena 2.jpg

Jak podał portal Prawy.pl „Tysiąc osób wzięło ok. 500 mln łapówek za oddanie polskiego majątku za bezcen”.

Dr Wojciech Błasiak podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu Chrześcijańskiego Ruchu Społecznego stwierdził, że Polska przez ostatnie 25 lat straciła 5 mln miejsc pracy, 50 proc. sektora przemysłowego i 85 proc. sektora bankowego, co zostało sprzedane w ręce kapitału zagranicznego za 4,5 -5 proc. wartości odtworzeniowej i, według szacunków prof. Kazimierza Poznańskiego z Washington Univesity, poszło to za ok. 400-500 mln łapówek dla ok. 1 tys. osób.

Portal Prawy.pl zwraca uwagę, że ta kwestia jest szczególnie interesująca, bo jak to możliwe, że w Polsce istnieją służby, które mają czuwać nad przestrzeganiem prawa, a żaden ze wspomnianych łapówkarzy nie został pociągnięty do odpowiedzialności.

Z kolei dr Krystian Mieszkała, specjalista ds. budżetu i finansów podkreśla, że nasz kraj jest również rajem podatkowym dla zagranicznych firm. Podatki wyprowadzane są bowiem do tzw. „spółek matek” zarejestrowanych za granicą.

-Z perspektywy zagranicznych przedsiębiorców, nasz kraj jest rajem podatkowym. Tymczasem polscy przedsiębiorcy walczą z biurokracją, podatkami i konkurencją. A statystyki są porażające – podkreśla dr Krystian Mieszkała. I dodaje, że polski system podatkowy musi być uszczelniany, bo po 8 latach rządów PO – PSL  kwota utraconych podatków wyniosła 60 mld zł.

Źródło: prawy.pl/wdolnymslasku.com

3 KOMENTARZE

 1. Obecnie prowadzone dochodzenia i śledztwa całkowicie potwierdzają opisane wnioski. Sitwa złodziei majątku polskiego jest tak potężna, że nie sposób dojść do całej prawdy. Niektóre ujawnione sprawy dają przedsmak rzeczywistości jaki panował za rządów P.O. P.S.L.

  1. Mega przekręt:

  Polska kupuje gaz od Rosji w cenie 400 dolarów za 1000 m³. Następnie Polska, kierowana przez Platformę Obywatelską, sprzedaje prawa do gazu łupkowego za 1% wartości ceny czyli za 5,63 złotego za 1000 m³. To ponad 100 razy mniej! Szacuje się że, kraj stracił na tym 2 biliony złotych.

  2. Smoleńskie transakcje:

  Decyzją ówczesnego rządu (Platforma Obywatelska) Polska zobowiązała się do kupowania gazu od Rosji. Najśmieszniejsze jest to, że Polska była w tak dobrej sytuacji ekonomicznej jeśli chodzi o wydobywanie gazu, że w krótkim czasie sami moglibyśmy stać się potęgą gazową. Ta transakcja szacowana była na ok. 400 miliardów złotych. Szczegóły transakcji omawiane były przez Tuska z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku.

  3. Mieszkania dla swoich:

  Ministerstwo Spraw Wewnątrz i Administracji sprzedaje resortowe osiedle na Kabatach w Warszawie za…10% wartości! Pewnie jesteście ciekawi kto kupił apartamenty? Sami swoi! Mieszkania służbowe wykupili współpracownicy Grzegorza Schetyny z MSWiA.

  4. Informatyka:

  Ówczesny Minister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzy Miler wybrał system informatyczny za ponad 4 miliony złotych. Oczywiście wszystko odbyło się za zamkniętymi drzwiami bez żadnego przetargu.

  5. Drogie ścieki:

  Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków, której wartość szacuje się na ponad 2 miliardy złotych (dokładnie 2 425 200 734 zł). Szybko została nazwana najdroższą oczyszczalnią ścieków na świecie. Warto dodać, że najtańsza oferta była o 265 mln euro tańsza. Firma, która wybudowała naszą oczyszczalnię, wybudowała taką samą w Turcji za jedyne… 4 razy mniej!

  6. Polski węgiel:

  W 2012 roku ekipa Tuska sprzedała spółce ZE PAK (należącej do Zygmunta Solorza-Żaka) pakiet kontrolny akcji Kopalni Węgla Brunatnego Adamów S.A. za 67,3 mln zł, mimo że wartości księgowa tej spółki wynosiła 144,6 mln zł, nie była ona zadłużona, co roku przynosiła zyski i posiadała wolne środki obrotowe w wysokości 65,2 mln zł! Co ciekawe – Aleksander Grad, który jako minister Skarbu Państwa w rządzie Tuska rozpoczął proces prywatyzacji tej kopalni – został w 2016 r. prezesem zarządu ZE PAK.

  https://ciekawostka.net/?p=1779

  http://niewygodne.info.pl/artykul7/03633-Tusk-sprzedal-kopalnie-po-zanizonej-cenie.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj