Szwecja: opieka psychiatryczna za spowodowanie śmierci

morderstwo.jpg

22-letnia pracownica ośrodka dla uchodźców w Mölndal, mieście w zachodniej Szwecji, została bestialsko zamordowana przez jednego z imigrantów.Somalijczyk Youssaf Nuur rzucił się na nią z nożem w ręku. Został zatrzymany i postawiono mu zarzuty, lecz uniknie kary. Skazano go na… opiekę psychiatryczną „za nieumyślne spowodowanie śmierci”. Przypomnijmy, że młoda dziewczyna miała kilka ran na plecach i udach.

Do tragedii doszło w Mölndal, w którym działa ośrodek dla młodych imigrantów, mających od 14 do 17 lat. Kobieta miała być tam odpowiedzialna za zakwaterowanie nowo przybyłych uchodźców.

Pracownica została pchnięta nożem przez jednego z mieszkańców ośrodka. 22-letnia Alexandra Mezher została niezwłocznie przewieziona do pobliskiego szpitala, lecz lekarzom nie udało się uratować jej życia.

Morderca został zatrzymany przez policję, usłyszał zarzuty. Jednak uniknie kary.

Lekarze sądowi uznali bowiem, że nastolatek, który dopuścił się tak brutalnego mordu, cierpi na zaburzenia psychiczne. Nie został skazany za zabójstwo. Skierowano go na obserwację psychiatryczną – podało aftonbladet.se.

Najbardziej dziwi jednak argumentacja adwokata Nuura – Claesa Kennedy’ego. Według niego do zdarzenia doszło przez przypadek. Prawnik twierdził, że jego klient nie miał zamiaru zabić, był to „wypadek”. Lekarze medycyny sądowej orzekli, że Somalijczyk miał cierpieć na depresję i mieć myśli samobójcze.

Rodzina zamordowanej dziewczyna zamierza odwołać się od wyroku.

Sąd nie wierzy, że to było morderstwo, ale my to wiemy. Będziemy kontynuować nasze starania o zmianę wyroku

– powiedział adwokat rodziny zamordowanej.

Sąd dał jednak wiarę argumentacji obrońcy uchodźcy.To był bardzo smutny wypadek

 

 – twierdził adwokat Claes Kennedy mówiąc, że Nuur przypadkowo kilkukrotnie dźgał ofiarę.

Youssaf Nuur ma zapłacić rodzinie ofiary odszkodowanie – 300 tys. koron szwedzkich (około 130 tys. zł).

W momencie zwolnienia ze szpitala psychiatrycznego mężczyzna ma zostać natychmiastowo deportowany z kraju i nie będzie mógł wrócić do Szwecji wcześniej jak w 2026 roku.

foto:twitter.com/DamnedNewSweden

źródło:http://niezalezna.pl/84507-bulwersujace-uchodzca-brutalnie-zamordowal-pracownice-osrodka-uniknie-kary

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj