Kijowski :KOD wystartuje w wyborach z partyjnych list

kijewski.jpg

Ludzie KOD w wyborach parlamentarnych z partyjnych list? Taka wizję ma Mateusz Kijowski, który jeszcze przed wakacjami mówił, że „polityka to nie jest coś, o czym bym w tej chwili w jakikolwiek sposób myślał”. Zaznaczał, że „w KOD-zie się dyskutuje, jak odciąć się od polityków”. Teraz przyznał, że chciałby, by jego sympatycy startowali z partyjnych list w najbliższych wyborach. 

Tournee Mateusza Kijowskiego po mediach.
 
 Mam nadzieję, że będę szefem KOD-u. Nie przewiduję, abym mógł startować w wyborach. Raczej cały czas są w KOD-zie dyskusje, jak się bardziej od polityków i władzy odciąć. KOD nie będzie wystawiał list.
– mówił 10 maja 2016 roku w rozmowie z wp.pl.
 
Minęły trzy miesiące, a lider KOD nagle zmienił zdanie. Na antenie TVN24 opowiadał, że kierowana przez niego organizacja szykuje się do wyborów wewnętrznych. Zaprzeczył jakoby KOD miał stworzyć listę wyborczą do przyszłych wyborów parlamentarnych. Ale…
 KOD może popierać stworzenie szerokiego porozumienia prodemokratycznego. Chcielibyśmy, żeby ludzie z KOD wchodzili do partii politycznych, żeby startowali w wyborach, ale jako członkowie partii
– powiedział.

Tłumaczył, że „KOD jest od znajdywania tego co łączy, a nie co dzieli”, oraz że w szeregach mają wyborców ze wszystkich partii.

Natomiast w programie #RZECZoPOLITYCE Mateusz Kijowski oznajmił, że KOD zamierza rozszerzyć działalność na inne kraje europejskie.

źródło: http://niezalezna.pl/84554-koniec-udawania-kijowski-mowi-o-starcie-ludzi-kod-w-wyborach-z-partyjnych-list

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj