Chciał „strzelać w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”. Bartosz T. usłyszał zarzuty

anty.jpg

Coś obrzydliwego – członek władz prokremlowskiej partii Zmiana zaproponował na swoim facebookowym koncie nową „dyscyplinę olimpijską” – „strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”. Na szczęście, nie pozostał bezkarny. 20-letni Bartosz T. został zatrzymany przez policję i już usłyszał zarzut propagowania ustroju totalitarnego. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze wydziału dochodzeniowo-śledczego po zawiadomieniu, jakie wpłynęło do stołecznej policji.

W komendzie w Wągrowcu funkcjonariusze przedstawili 20-latkowi zarzut za popełnione przestępstwo. Mężczyzna jest podejrzany o publiczne prezentowanie treści zawierających symbolikę komunistyczną. 20-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał karze.

Sprawa dotyczy m.in. skandalicznego wpisu z 4 sierpnia tego roku. Zapytany w jednym z komentarzy na swoim koncie na Facebooku, w jakiej nowej dyscyplinie olimpijskiej by wystartował, odpowiedział: „strzelanie w tył głowy na czas, w rowie katyńskim”… Reakcja internautów była natychmiastowa. Wielu z nich zgłaszało do administratorów strony skargi, które miały zablokować konto facebookowe Bartosza T. Na zdjęciu profilowym komunistyczny aktywista jest owinięty w sowiecką flagę.

– Kontekst tej wypowiedzi jednoznacznie wskazuje, że sprawca aprobuje, ocenia pozytywnie i pochwala mord polityczny dokonany na polskich oficerach w Katyniu. W myśl kodeksu karnego popełnia więc przestępstwo – mówi w rozmowie z nami poseł PiS-u Stanisław Pięta, który także składał zawiadomienie w sprawie publicznego pochwalania  przestępstwa (art. 255 par. 3 kk) oraz za propagowanie ustroju totalitarnego (art. 256 kk).

Miejmy nadzieję, że wyrok będzie odpowiadał podłości jaką zrobił sympatyk Stalina.

rg

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj