Magdalena Ogórek beszta opozycję: Rozdmuchują sprawę TK, to temat zastępczy

Ogórek3.jpg

Miałkość i marazm wśród opozycji – tak Magdalena Ogórek skomentowała ostatnie działania przeciwników politycznych PiS. Oceniła, że opozycja rozdmuchuje temat Trybunału Konstytucyjnego, który jest problemem zastępczym. Była kandydatka na urząd Prezydenta RP nie kryła, że pozytywnie ocenia pracę obecnego rządu.
 
Po czwartkowym orzeczeniu TK opozycja ruszyła do ataku. Poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka stwierdził, że „nie ma potrzeby uchwalania żadnej nowej ustawy, dlatego, że w tej chwili – po tym wyroku TK – przywrócono stan konstytucyjności.” Ocenił, że należy tylko zaprzysiąc trzech sędziów wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji i opublikować wyroki.
 
W mocnych słowach skomentowała to Magdalena Ogórek, w programie „Gość Poranka”.

Temat Trybunału Konstytucyjnego to temat zastępczy, szczególnie dla opozycji, która go rozdmuchuje. Pat w sprawie Trybunału skończy się wtedy, kiedy skończy się kadencja prezesa Rzeplińskiego. Proszę zwrócić uwagę na marazm i miałkość, które panują wśród opozycji. Przez prawie rok opozycja nie potrafiła sformułować kontry do programu Morawieckiego

– powiedziała.
 
Oceniła, że opozycja nie potrafi też znaleźć żadnych merytorycznych argumentów przeciwko prezydentowi”. Według polityk, Andrzej Duda spisuje się dobrze jako prezydent RP. Podoba jej się również praca rządu Beaty Szydło.

Kibicuję obecnemu rządowi. Widzę tam dużo postulatów zbieżnych z moim programem wyborczym sprzed roku oraz upatruję w tym szansę dla Polski

– mówiła.

Tymczasem dziś byliśmy również świadkami kolejnego odcinka serialu w wykonaniu opozycji. PO i Nowoczesna poinformowały o złożeniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku zaskarżającego art. 16 ustawy o TK – dotyczącego wyboru prezesa.

Obecnie obowiązujące przepisy wprowadzają w naszej ocenie niekonstytucyjne rozwiązanie, które umożliwiają przedstawienie prezydentowi kandydata, który odda na siebie jeden głos. Oznacza to, że prezesem może zostać osoba, która nie cieszy się szacunkiem większości sędziów. Chcemy, aby wniosek został rozpoznany w tym samym trybie [co ustawa o TK] – na posiedzeniu niejawnym. W naszej ocenie nie ma potrzeby zwoływania dodatkowej rozprawy

– tłumaczyła Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Zgodnie z zapisami nowej ustawy o Trybunale, kandydatów na stanowisko prezesa wybiera Zgromadzenie Ogólne TK spośród sędziów, którzy w tajnym głosowaniu uzyskali największą liczbę głosów. Trzech kandydatów przedstawia się później prezydentowi i to on dokonuje wyboru prezesa TK.

źródło:niezależna.pl

fot:youtube


 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ