.Nowoczesna oskarża Kaczyńskiego o podżeganie rządu do popełnienia przestępstwa

Petru3.jpg
Politykom partii Ryszarda Petru nie podobały się wypowiedzi szefa PiS, który ich zdaniem „zakazał” rządowi premier Beaty Szydło publikowania ostatniego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.
 

Jak poinformowali dzisiaj na konferencji prasowej jeden z założycieli partii .Nowoczesna Paweł Rabiej i posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, partia zamierza złożyć wniosek do prokuratury ws. słów polityka PiS.

Chodzi o wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który ocenił podczas środowej konferencji prasowej, że obecne działania TK są bezprawne. – Mówię o tym z wielkim bólem, ale trzeba powiedzieć, że Trybunał dzisiaj jest organem politycznym, którego funkcja konstytucyjna jest nieokreślona, bo trudno w kategoriach konstytucji ująć to, co w tej chwili Trybunał robi (…) Trybunał w tej chwili nie uznaje obowiązującego prawa, orzekając w tej chwili w sprawie ustawy, która za kilka dni ma wejść w życie. Jest rozpatrywana w trybie, który nie może być zastosowany w oparciu o ustawę, która nie może być zastosowana, ponieważ została uchylona przez Sejm – mówił Kaczyński.

Jak komentowali politycy .Nowoczesnej, szef PiS uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, czy rząd powinien publikować wyrok. – To jest podżeganie do przestępstwa używając języka prawa karnego i to jest sprawstwo kierownicze – mówił Paweł Rabiej podczas konferencji prasowej.

Polityk dodał, że Kaczyński musi ponieść konsekwencje swoich czynów i dlatego jego partia zwróci się z tą sprawą do prokuratury. – To jest sytuacja niezwykle groźna, to jest dzisiaj jeden z największych problemów, jaki mamy w państwie – bezprawie, bezprawie rządu – dodał jeden z założycieli partii .Nowoczesna.

 

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj