Rosja i Białoruś na wschodnich terenach Polski zagłusza sygnał

antena.jpg

Mieszkańcy północno-wschodniej Polski pozbawieni są łączności z pozostałą częścią kraju. Wielu z nich znajduje się poza zasięgiem polskich sieci telefonii komórkowej, a budki telefoniczne zostały zlikwidowane – informuje „Gazeta Polska Codziennie”.

Dziennik pisze, że w najgorszej sytuacji znajdują się mieszkańcy miejscowości położonych kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilometrów od granicy z Federacją Rosyjską. Polacy, którzy chcą się kontaktować z rodziną mieszkającą w Olsztynie, Warszawie, czy Wrocławiu, muszą korzystać z roamingu lub kupić rosyjską kartę telefoniczną, ponieważ polskie sieci nie mają tam zasięgu.

Poseł PiS Wojciech Kossakowski, który zajął się tym problemem, przekonuje w rozmowie z „GPC”, że postawienie nowych polskich przekaźników niewiele zmieni. – Brak możliwości korzystania z polskich sieci nie jest bynajmniej wynikiem braku zasięgu. Rosyjskie i białoruskie urządzenia używane przez wojsko emitują tak silny sygnał, że zagłusza on polski – tłumaczy polityk.

Jak podkreśla „GPC”, sytuację mieszkańców terenów przygranicznych utrudnia również fakt, że Orange likwiduje tam budki telefoniczne. Z 650 budek firma zostawiła ledwie połowę, wskazując, że ich utrzymanie się nie opłaca. 

 

foto: you tube

źródło: http://telewizjarepublika.pl/quotgpcquot-polacy-bez-zasiegu-przy-granicy-z-rosja-wojsko-zaglusza-sygnal,36670.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj