Zdrojewski o Brexicie i ewentualnym wyjściu innych krajów z UE: pojęcie „solidarności” jest podważane na rzecz suwerenności

zdrojewski.jpg

Europoseł Platformy Obywatelskiej Bogdan Zdrojewski komentując sytuację w Europie po Brexicie, powiedział w audycji Radio Wrocław:

Brexit (…) osłabił te siły odśrodkowe. Wszyscy zdali sobie sprawę, że żartów nie ma.

Na pytanie czy eurodeputowany przewiduje możliwość uniknięcia wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, stwierdził:

Partia Konserwatywna przegrywa wybory. Wygrać powinna wtedy lewica i mogłaby wtedy zarządzić drugie referendum, ale na to się nie zanosi.

Bogdan Zdrojewski odniósł się też do możliwej wzmożonej aktywności eurosceptyków w Europie, po zwycięstwie zwolenników Brexitu:

Nie wiem na ile jest to trwałe zjawisko, ale Brexit uświadomił tej części społeczeństwa europejskiego, która ma wątpliwości co do jakości pracy instytucji europejskich, że jednak trzeba podejść niezwykle ostrożnie, dlatego że te koszty ewentualnego opuszczania Unii Europejskiej dla wszystkich stron są bardzo wysokie.

Na uwagę, iż z jednej strony tendencje rozłamowe dominują w Europie, a z drugiej Brexit zintegrował, tych którzy chcą pozostać w strukturach, Zdrojewski odpowiedział:

Nie ma Europy bez wewnętrznej solidarności. To pojęcie „solidarności”, przez niektóre państwa jest od czasu do czasu podważane na rzecz suwerenności.

fot. Youtube.com

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj