Dolny Śląsk: Tłumy na Zlocie Pojazdów Zabytkowych na Zamku Topacz

stare auta.jpg

Prawdziwe tłumy odwiedzają podwrocławski Zamek Topacz. Przez cały weekend trwa tam Zlot Samochodów Zabytkowych. Setki cztero, lub dwukołowych mobilnych muzealnych eksponatów to prawdziwa gratka nie tylko dla małych, czy też troszkę większych chłopców. Podczas imprezy świetnie bawią się także panie, dla których jest to okazja, aby wskoczyć w kolorowe stroje z epoki.

Zlot to także doskonała lekcja historii. Można poznać ciekawostki i niekiedy dramatyczne losy samochodów. Jednymi z wystawców są Jan i Barbara Peda. W ich posiadaniu jest całą stajnia zabytkowych maszyn. Do Topacza przyjechali z piątką aut. Prawdziwą gwiazdą kolekcji jest Lorraine z 1913 roku, należąca kiedyś do Barona Jana Goetzego Okocimskiego, założyciela słynnego browaru. Po wojnie auto znajdowało się na terenie browaru, niestety nikt nie miał na niego pomysłu i auto niszczało. Do rąk pana Jana trafiło w makabrycznym stanie. Wiele części trzeba było rekonstruować od zera. Po trzech latach Lorraine to prawdziwy skarb. Auto nie tylko wynajmowane jest do wesel, ale także zagrało w kilku filmach.

W trakcie tegorocznej edycji będzie można podziwiać pojazdy w dwóch kategoriach wiekowych to jest do 1939 roku oraz z lat 1945 – 1980. Można podziwiać pełen przekrój zabytków motoryzacji zarówno polskiej jak i zagranicznej.  

  • 12.08.2016 (piątek) – parada zabytkowych pojazdów ulicami Wrocławia (dzień zamknięty dla publiczności w Zamku Topacz)
  • 13.08.2016 (sobota) – dzień otwarty dla publiczności w Zamku Topacza (10.00-20.00)
  • 14.08.2016 (niedziela) – dzień otwarty dla publiczności w Zamku Topacz (10.00-19.00)

źródło: wroclaw.pl 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj