Wrocławski Montmartre: Artyści zróbmy szum o sztukę i design bo trzeba uwrażliwić bardziej Polaków na sztukę

bulwar x.jpg

Prawdopodobnie facebukowy wpis stanie się początkiem stworzenia pięknej idei. Oto na wzór paryskiej dzielnicy artystów, nasz Bulwar Xawerego Dunikowskiego ma szanse stać się wrocławskim Montmartre.

Artyści i studenci ASP w naturalny sposób mogliby wtopić się w istniejący nadodrzański krajobraz. Bulwar Xawerego Dunikowskiego – ograniczony rzeką, Wzgórzem Polskim i budynkiem artystycznej szkoły – jest doskonałym miejscem na stworzenie pierwszego polskiego artystycznego miejsca.  Proponowana przestrzeń nie byle jaka, od mostu Piaskowego do mostu Pokoju. Oto fragment wpisu:

„…wreszcie Artyści, nabiorą znaczenia w Polsce. Idea jest taka, aby stworzyć miasteczko artystów. Zróbmy coś, nie pracujmy tylko w szkole, akademikach i pracowniach, ale wyjdźmy na ulicę, zorganizujmy się. Zapraszajcie wszystkich znajomych artystów i zróbmy szum o sztukę i design bo trzeba uwrażliwić bardziej Polaków na sztukę i role artystów. Zapraszajcie znajomych po innych uczelniach artystycznych, galeriach aby rozeszło się to większym echem. W miasteczku mogliby się wystawiać wszyscy artyści związani z środowiskiem artystycznym województwa, kraju i zagranicy. Zależy nam na jakości wystawianych prac jak i na dużej liczbie uczestników akcji. Zapraszajcie znajomych z różnych stron, zapraszajcie znajomych którzy będą chcieli uczestniczyć albo nawet tylko przyjść i obejrzeć wystawę. „

Pomysł doskonały, jeśli Rada Miejska zechce promować Wrocław poprzez stałe artystyczne działania, to propozycja młodych ludził ma szanse na realizację i sukces.

Radny dr Krystian Mieszkała uważa, że to bardzo dobry pomysł.

Wrocław powinien być promowany właśnie poprzez obywatelskie inicjatywy artystyczne – które obok dużych imprez kulturalnych- mogą uczynić nasze miasto drugą Florencją. Wspieranie oddolnych inicjatyw ma też inną zaletę a mianowicie  nie generują dużych kosztów a efekty są bardzo widoczne. 

więcej na: https://www.facebook.com/events/1016720411712410/

Małgorzata Paw

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj