Kolejna odsłona walki wewnątrz Platformy. Protasiewicz złożył odwołanie od uchwały o wykluczeniu go z partii

Protasiewicz.png

Poseł Jacek Protasiewicz odwołał się od decyzji zarządu partii o wykluczeniu go z Platformy Obywatelskiej. Jego odwołaniem zajmie się teraz krajowy sąd koleżeński PO. Protasiewicz w piśmie adresowanym do zarządu Platformy napisał, że wnioskuje o odwołane od uchwały o jego wykluczeniu z partii.

Jak dodał, prosi też o sporządzenie i doręczenie uzasadnienia, zawierającego wyjaśnienie, jakie okoliczności oraz argumenty wpłynęły na zaproponowanie i przegłosowanie uchwały o jego wykluczeniu z partii. Złożyłem dziś odwołanie od uchwały zarządu o wykluczenie oraz wniosek o doręczenie mi na piśmie uzasadnienia tej uchwały

— powiedział w środę PAP Protasiewicz. Jak mówił, w piśmie, które otrzymał, znalazła się informacja, że powodem podjęcia decyzji przez zarząd PO jest jego działanie na szkodę partii, ale – jak zastrzegł – zabrakło szerszego uzasadnienia, jakie są powody jego wykluczenia z PO.

Sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski powiedział w środę PAP, że kwestią odwołania od decyzji zarządu PO zajmie się krajowy sąd koleżeński partii. W tej sprawie zarząd partii nie będzie się już wypowiadał, zgodnie ze statutem, odwołaniem zajmie się krajowy sąd koleżeński i to on wysłucha argumentów, które ma poseł Protasiewicz – wyjaśnił. Jak dodał, nie przewiduje, żeby decyzja zapadła szybko.

źródło: wpolityce.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ