Dolnoślązaku chcesz skutecznie schudnąć ? Pij kawę z masłem i idź na długi spacer

kawa i maso.jpg

Problem nadwagi dotyczy coraz większej liczby osób w tym również dzieci. Producenci suplementów prześcigają się w reklamowaniu cudownych spalaczy tłuszczu. Jednakże trudno wskazać jedną skuteczną metodę do utraty tłuszczu – no może poza długotrwałą głodówką ale tego nie zalecamy. Czy dieta złożona z kawy i masła nam pomoże ? 

Na portalu fronda.pl możemy przeczytać artykuł poświęcony diecie złożonej z kawy i masła.

Dieta kawy z masłem bije ostatnio rekordy popularności. Jest prosta i jak twierdzi jej autor, bardzo skuteczna. Wypijając kawę według jego przepisu z samego rana, schudniesz pół kilo dziennie i pozbędziesz się brzucha.

Asprey tłumaczy, że wypijanie rano kawy z tłuszczami nasyconymi powoduje, że organizm spala nie tylko te ostatnio spożyte, ale i te zmagazynowane w naszym ciele. Pomysł na dietę podsunęła mu tradycja ajurwedyjskich mnichów, którzy piją „maślaną herbatę” codziennie rano na przepływ energii.

Asprey twierdzi, że schudł na tej diecie 45 kilo bez żadnego wysiłku. Przepis jest prosty. Przygotowujemy kawę ze świeżo zmielonych ziaren, dodajemy łyżkę masła i łyżkę oleju kokosowego, mocno mieszamy. Ma smak jak kawa ze śmietanką i 400 kalorii. Ten zapas pozwala wytrwać do obiadu, bo nie jemy rano niczego więcej. I nie wolno nam jeść do obiadu węglowodanów! Na obiad spożywamy przede wszystkim białko. Unikamy słodyczy i rafinowanej mąki.

Należy zaznaczyć, że istotnym elementem tej diety jest olej kokosowy, ponieważ pomaga on czerpać energie z tkanki tłuszczowej (autor tego nie wyjaśnił). Masło pomaga oszukać organizm, który na skutek braku węglowodanów bardzo często zwalnia metabolizm i próbuje odkładać dostarczane kalorie w ” tłuszczyk”.  Ponadto masło w tym przypadku posłuży jako energia dla naszego organizmu oraz ograniczy proces niszczenia i rozpadu tkanek mięśniowych.

Czy działa ?  Bez aktywności fizycznej efekt może nas rozczarować. 

autor: Krystian Mieszkała

źródło: .fronda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj