Ruszył czwarty dzień prac poszukiwawczych: czy Złoty Pociąg istnieje ?

złoty pociag 3.jpg

Ruszył trzeci dzień prac poszukiwawczych niestety do dnia dzisiejszego nie odnaleziono złotego pociągu. Jednakże co jakiś czas odkrywcy natrafiają na ciekaw przedmioty np. izolator kolejowy. Według nieoficjalnych danych datowany jest na lat 40 ubiegłego wieku.

Ponadto poszukiwacze natrafili na ciekawe pokłady skalne i gruntowe. Zdaniem geologa Adama Szynkiewicza materiały, które nie mogły znaleźć się w tym miejscu w naturalny sposób – żwir, glina, krzemień czy otoczaki.

Dr Szynkiewicz, który obserwuje prace pod kątem geologicznym pozyskał ciekawe materiały do analizy z laserowego skanera satelitarnego, który wykorzystywany jest zazwyczaj do badań wojskowych lub poszukiwań rud metali. W tym przypadku mamy do czynienia z obszarem typowo cywilnym więc agencja zajmująca się gromadzeniem tych danych zgodziła się przekazać je odkrywcom. Adam Szynkiewicz twierdzi, że nieopodal 65 kilometra, w miejscu gdzie mógłby znajdować się tunel którego wejście jest obecnie poszukiwane, pod ziemią znajdują się spore ilości żelaza – czytamy na stronie portalu zloty-pociag.com.

 Poszukiwania legendarnego pociągu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem lokalnej społeczności oraz mediów. Tylko czy on znajduję się pod Wałbrzychem ?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj