Złoty Pociąg – Dzień prawdy : odkrywcy zbadają ostanie miejsce gdzie potencjalnie ukryto skarb

złoty 4.jpg

Portal zloty-pociag.com podał, że dzisiaj poszukiwacze rozpoczynają przekopywanie najbardziej obiecującego miejsca. Na terenie prowadzonych prac odkrywcy natrafiają na coraz to więcej śladów. Wczoraj znaleziono drewniane elementy, być może stare podkłady kolejowe i izolatory pochodzące z czasów II wojny światowej.

Rzecznik znalazców, Andrzej Gaik nie ukrywa, że z miejscem w którym w tej chwili są prowadzone prace, poszukiwacze wiążą największe nadzieje.

– Rozpoczęliśmy prace w punkcie nr 1, najbardziej wysuniętym w prawo. W tej chwili wykonujemy wykop kontrolny na głębokość 4 metrów. Zgodnie z zaleceniem archeologa ustawiamy dwie koparki, tak by przekopać teren o długości około 30 metrów, szerokości 6-7 metrów i głębokości do 9 metrów. Te przekopy dadzą jednoznaczną odpowiedź – mówi rzecznik odkrywców, Andrzej Gaik – czytamy na portalu 

Odkrywcy dysponują także nowym sprzętem. W użyciu jest wiertnica, która pozwala sprawdzać teren na znacznie większą głębokość. 

 

Czytaj : Z ostatniej chwili: W drugim miejscu, które rozkopano na 65. kilometrze również nie stwierdzono śladów pociągu ani tunelu

źródło: zloty-pociag.com

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj