W SOBÓTCE BIEGLI DLA NIEZŁOMNYCH (GALERIA Janusz Wolniak)

nie13.jpg

Po raz 3. odbył się w Sobótce 20 sierpnia Bieg Niezłomnych pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Wzięło w nim udział około 900 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii open zwyciężył Kamil Makoś z Bolesławca z czasem 0:35:37, drugie miejsce zajął Jacek Sobas z Kędzierzyna-Koźle, a trzeci na mecie był Marek Szewczyk z Wrocławia.

Oprócz głównych zawodów odbyły się biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, można też było zobaczyć wystawy historyczne w Rynku oraz przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz obejrzeć rekonstrukcję na stokach Wieżycy.

Wśród gości honorowych znaleźli się kombatanci m.in. Weronika Sebastianowicz „Różyczka” z Białorusi, Ryszard Filipowicz „Gryf” prezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy AK Okręg Dolnośląski, Stanisław Wołczaski Powstaniec Warszawski, oraz Stefan Siejka z wrocławskiego oddziału Związku Młodocianych Więźniów Politycznych Jaworzniacy. W Sobótce był też wiceprezes IPN prof. Krzysztofa Szwagrzyk, płk Andrzej Dutka, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Inż. i Chemicznych im. Gen. Jakuba Jasińskiego. NSZZ „Solidarność” reprezentowała z-ca przew. Maria Zapart.
k

k

j

j

j

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj