Złotoryja: Pijana kobieta zaatakowała nożem policjantów

noż.jpg

Zaczęło się od interwencji, a skończyło w policyjnej celi. Pijana kobieta, która trafiła do komendy w Złotoryi, w trakcie interwencji zaatakowała nożem policjantów. Zatrzymana 31-latka usłyszała już zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy grozi jej nawet do 10 lata pozbawienia wolności. 
Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi 16 sierpnia br. zostali wezwani na ul. Legnicką w Złotoryi. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kobieta wszczęła awanturę i jest agresywna w stosunku do pozostałych domowników. 

Po przybyciu na miejsce policjanci zauważyli kobietę, która już na sam widok radiowozu zachowywała się nieracjonalnie. Podeszła do policyjnego auta, rzucała wyzwiskami w stronę funkcjonariuszy siedzących jeszcze w radiowozie, po czym wróciła do budynku. Funkcjonariusze udali się za kobietą celem ustalenia powodu takiego zachowania. Gdy tylko policjanci zbliżyli się do drzwi wejściowych budynku, kobieta wyszła na zewnątrz, trzymając w dłoni nóż o długości blisko 30 cm. W pewnym momencie ruszyła z impetem na policjantów i wymachując nożem, groziła interweniującym funkcjonariuszom, że ich pozabija. Policjanci obezwładnili kobietę.  

Zatrzymaną okazała się 31-letnia mieszkanka Złotoryi. W chwili agresywna kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie.

O dalszych losach kobiety zadecyduje teraz sąd. Za czynną napaść na policjantów podczas wykonywania przez nich czynności służbowych grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 
Źródło: KPP w Złotoryi
 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ