Dolny Śląsk: Bohaterska akcja ratunkowa Państwa Boguckich

wypadek rower.jpg

Na trasie Milicz-Sułów 8 sierpnia 2016 roku został potrącony rowerzysta, kierowca nieznany. Nieopodal, ścieżką rowerową przejeżdżała czteroosobowa rodzina. Rodzice i dwójka dzieci. Udzielili fachowej pomocy, wezwali pogotowie ratunkowe. Ich działania doprowadziły do bezpiecznego transportu poszkodowanego do szpitala. Dzisiaj wiemy, że stan chorego jest bardzo ciężki.

Ci, którzy udzielili pomocy, byli kolejnymi osobami widzącymi nieprzytomnego mężczyznę. Ale tylko oni zareagowali. Po tym zdarzeniu nasuwa się kolejny raz pytanie. Co się z nami stało? z empatią, zwykłym ludzkim odruchem pomocy drugiemu człowiekowi? A jeśli to ciebie potrąci auto? I nie będzie tam Boguckich?

Dzisiaj wiemy, że rodzice, Paulina Bogucka, jest ratownikiem SOR w Trzebnicy i Krzysztof Bogucki jest policjantem KPP w Trzebnicy. Dzieci – 12 lat i 2 lata.

Redakcja wdolnymslasku.com ma nadzieję, że przełożeni Pauliny i Krzysztofa Boguckich docenią swoich pracowników, zaś my pracownicy redakcji pięknie dziękujemy za uratowanie życia nieznanemu człowiekowi. Za spontaniczną reakcję, za pokazanie swoim dzieciom priorytetów i życzymy radosnych, wspólnych rodzinnych chwil. Niech wam się dobrze dzieje, tak samo jak uratowanemu przez was rowerzyście.

Małgorzata Paw

foto: you tubu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj