Lubin: powstanie nowa spółka komunalna

lubin razem 2.jpg

 Miasto i gmina łączą siły tworzą wspólną spółkę komunalną. Taki ruch przyniesie wymierne korzyści ekonomiczne. Niedługo zostanie oddany mieszkańcom wspólna hala obsługi petentów: miasta, gminy i powiatu. Na dzisiaj polityka prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego doprowadziła do przekazania większość obowiązków przez starostwo – miastu. Trwają prace nad utworzeniem wspólnej spółki komunalnej odpowiedzialnej za dostarczanie wody i ścieków.

Takie rozwiązanie zaowocuje większymi szansami na wielomilionowe dotacje unijne, mówi Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina i dodaje – chodzi o duże pieniądze ale  „warunkiem jest współpraca co najmniej dwóch samorządów, które – deklarując wspólną inwestycję o wartości w tym przypadku 60 mln złotych – 85% dostają z funduszy zewnętrznych, natomiast tylko 15% tej kwoty dzielą między siebie. Grzechem byłoby z tego nie skorzystać”.

Lubin i okoliczne gminy już prowadzą wiele wspólnych przedsięwzięć, co pozwala znacznie obniżyć koszty funkcjonowania administracji. Jesienią w centrum zostanie oddana do użytku wspólna hala obsługi petentów: miasta gminy i powiatu.

 

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj