Zgorzelec: Poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności wpadł w ręce policjantów

policja - zatrzymuje.jpg

Mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu wpadł w ręce policjantów z powiatu zgorzeleckiego. Po ustaleniu przez funkcjonariuszy miejsca, gdzie poszukiwany się ukrywał, policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie już kolejne przestępstwa. Teraz oprócz odbycia wcześniej zasądzonej kary, zatrzymany odpowie również za włamania, kradzieże i nielegalną uprawę konopi.

Policjanci z Bogatyni realizując działania wymierzone w osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości, ustalili miejsce pobytu i zatrzymali 27 – letniego mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Po zatrzymaniu okazało się, że mężczyzna odpowie też za kolejne przestępstwa.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze ustalili, gdzie ukrywa się poszukiwany mężczyzna. Po wejściu na posesję policjanci znaleźli nie tylko jego. Jak się okazało mężczyzna także uprawiał konopie indyjskie. Funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście krzaków.

Policjanci pracując dalej z zatrzymanym ustalili, że ma on na swoim koncie także kolejne przestępstwa przeciwko mieniu. Na początku sierpnia br. podejrzany włamał się do samochodu osobowego, z którego ukradł telefon komórkowy o wartości 2 tys. złotych. Kilka dni później włamał się do sklepu, skąd zabrał wyroby tytoniowe o wartości 5 tys. złotych.

Teraz policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności dotyczące kolejnych przestępstw. Sprawdzają też, czy zatrzymany mężczyzna ma na koncie jeszcze inne czyny. Teraz mężczyzna zatrzymany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa, odpowie przed sądem też za włamania i kradzieże oraz przestępstwa narkotykowe, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło – KPP Zgorzelec)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj