Pijana matka „opiekowała” się małym dzieckiem – wywracając się przewróciła wózek, z którego wypadł chłopiec

pijana matka.jpg

Kobieta pijana wracała z niespełna 3 – letnim synkiem do domu. W pewnym momencie przewróciła się, a dziecko wypadło z wózka. Na szczęście świadek, który zaobserwował całą sytuację powiadomił policję. Nietrzeźwa matka trafiła do policyjnego aresztu, a chłopczyk po przebadaniu przez lekarzy – pod opiekę rodziny.

23 sierpnia 2016 roku około godz. 2.00 nad ranem dyżurny lubińskiej policji został poinformowany o zataczającej się kobiecie, która prowadziła wózek dziecięcy. W pewnym momencie miała ona stracić równowagę i przewrócić się, a dziecko – wedle opisu – miało wypaść na chodnik. Policjant na miejsce skierował patrol z Wydziału Prewencji oraz pogotowie ratunkowe.

Gdy funkcjonariusze przybyli we wskazane miejsce, zaopiekowali się dzieckiem do czasu przyjazdu pogotowia. Na szczęście niespełna 3 – letni chłopczyk poza małym guzem na głowie nie odniósł poważniejszych obrażeń. Matka dziecka została przewieziona do komendy, gdzie badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niej ponad 2 promile. Chłopiec po udzieleniu pomocy medycznej został oddany pod opiekę rodziny.

41 – letnia lubinianka trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie. Odpowie za narażenie na utratę zdrowia dziecka, a taki czyn zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Ponadto o całej sprawie powiadomiony zostanie sąd rodzinny.

Źródło: KPP w Lubinie

  • TAGI
  • w

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj