Wrocław: Policja zatrzymała złodzieja rowerów

parking 2.jpg

Przyjeżdżał do Wrocławia i kradł rowery z klatek schodowych. Wpadł w ręce wrocławskich policjantów, gdy jechał jednym z nich. Funkcjonariusze udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie kradzież, co najmniej 16 tego typu pojazdów. Niestety niektóre z jednośladów nie były nawet zabezpieczone. Podejrzanemu, który usłyszał już zarzuty, grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje sąd.

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże rowerów na terenie Wrocławia. Podejrzany, to 37 – letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany wpadł podczas kontroli drogowej.

Zatrzymali go policjanci ruchu drogowego, którzy sprawdzając rower, jakim poruszał się mężczyzna ustalili, że został on wcześniej skradziony z jednego z budynków wielorodzinnych. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili już funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław – Krzyki.

Na podstawie prowadzonych działań i zebranego materiału, policjanci udowodnili na chwilę obecną zatrzymanemu łącznie kradzież, co najmniej 16 rowerów różnych marek, których wartość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 15 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, podejrzany przyjeżdżał do Wrocławia na „gościnne występy”. Sprawca sprawdzał klatki schodowe w budynkach wielorodzinnych, szukając pozostawionych na nich rowerów. Niektóre z nich nie były nawet zabezpieczone.

Obecnie funkcjonariusze z wrocławskich Krzyków dalej sprawdzają wszystkie okoliczności związane z przestępczym procederem, w tym czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny oraz gdzie trafiły skradzione rowery. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci przypominają:

  • Każdy rower można oznakować w jednostce policji. Jednoślad otrzyma wtedy indywidualny numer identyfikacyjny, który trafi do policyjnej bazy danych,
  • Nie zostawiajmy rowerów bez zabezpieczenia nawet na przysłowiową chwilę, ponieważ jego kradzież może trwać też zaledwie chwilę i zazwyczaj jest niezauważalna przez osoby postronne. Każda próba pokonania przez złodzieja zabezpieczenia daje szansę zwrócenia na to uwagi innych osób,
  • Nie pozostawiajmy rowerów w miejscach ustronnych,
  • Należy zawsze korzystać ze sprawdzonych i atestowanych systemów zabezpieczających rowery, a jednoślady w budynkach mieszkalnych, w miarę możliwości, przechowywać w zamkniętych pomieszczeniach.

 

foto: you tube

źródło: Policja Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj