Jak MON pod wodzą Siemoniaka medale rozdawał

Siemoniak.jpg
Portal niezalezna.pl oraz „Gazeta Polska Codziennie” ujawnili listę uzasadnień nadania medali osób nagrodzonych przez ministra Tomasza Siemoniaka w latach 2011–2015. Medale otrzymali m.in. dziennikarze Marek Niedźwiecki i Piotr Baron, ówczesna szefowa Programu III Polskiego Radia Magda Jethon, Michał Olszański z Polskiego Radia, dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch, współpracujący z WSI Jarosław Kociszewski oraz dziennikarz portalu Onet.pl Jacek Gądek.
 

Wiele uzasadnień przyznania medalu budzą naprawdę wielkie kontrowersje.

Dla przykładu: „przyznając Złoty Medal Zasługi na rzecz obronności kraju 22 listopada 2012 r. przekonywano, że Roman Czejarek aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa państwa… prowadząc m.in. „Lato z Radiem”. „Od wielu lat związany z Radiem jako prezenter największych magazynów publicystycznych »Sygnałów Dnia«, »Czterech Pór Roku« i »Lata z Radiem«. Zaangażowany w przygotowanie Polskiego Radia SA do realizacji zadań medialnych w poszczególnych stanach zagrożeń bezpieczeństwa państwa” – napisano we wniosku o medal.

I dalej: Piotr Wroński z „Gazety Wyborczej” został odznaczony Srebrnym Medalem Zasługi na rzecz obronności kraju za to, że „dzięki jego pracy w bardzo fachowy, obiektywny i rzetelny sposób przedstawiane są społeczeństwu informacje związane z obronnością i bezpieczeństwem kraju”. 

Tomasz Zimoch dostał medal za to, że był „popularyzatorem „wiedzy obronnej w programach i audycjach radiowych. Sprawozdawca najważniejszych imprez sportowych i zawodów. Czynnie uczestniczy w realizacji zadań obronnych i obrony cywilnej Polskiego Radia SA. Systematycznie doskonali swoją wiedzę obronną uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez Zespół Spraw Obronnych. Osiąga bardzo dobre wyniki w konkursach strzeleckich i w realizacji zadań obronnych Spółki.”.

Ponadto minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak wyróżnił także dziennikarza Jarosława Kociszewskiego m.in. za „zaangażowanie w przygotowanie Polskiego Radia do realizacji zadań na czas zagrożeń bezpieczeństwa państwa”. Tymczasem jak informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie” w „Raporcie z weryfikacji WSI” Jarosław Kociszewski został uwzględniony w wykazie osób współpracujących niejawnie z żołnierzami WSI „w zakresie działań wykraczających poza sprawy obronności państwa i bezpieczeństwa Sił Zbrojnych RP”. Według „Raportu” Kociszewski jako korespondent „Życia Warszawy”, „Rzeczpospolitej”, PR, TVP, IAR‑u rozpracowywał podmioty gospodarcze.
 
PEŁNA LISTA nagrodzonych dziennikarzy wraz z uzasadnieniami DO POBRANIA TUTAJ

 

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj