Legnica: porozumienie w sprawie zintegrowanego biletu podpisane, Wkrótce taniej w Bolesławcu

poz_legnica 2.jpg

Legnica jest pierwszym miastem w regionie, które wprowadziło od 1 lipca 2015 roku przyjazny dla mieszkańców i tani system podróżowania pod nazwą „Bilet zintegrowany Legnica”. 23 sierpnia br., na konferencji prasowej podsumowano roczne efekty systemu.

Parterami projektu są miasto, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne i Koleje Dolnośląskie.

Bilet uprawnia jego posiadacza do przejazdów autobusami MPK w Legnicy we wszystkie dni miesiąca, na wszystkich liniach komunikacji miejskiej, a jednocześnie do przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich na trasie wskazanej na bilecie.

Zintegrowany bilet jest atrakcyjny finansowo, zwłaszcza dla osób korzystających codziennie z komunikacji autobusowej i kolejowej, dojeżdżających np. do pracy czy na studia do Wrocławia. Cena jest o 30 proc. niższa, niż dwóch biletów miesięcznych kupowanych osobno na autobus MPK i pociąg. Część kolejową pasażer otrzymuje taniej, a w obrębie Legnicy – za cenę biletu miesięcznego imiennego na jedną linię, może podróżować na wszystkich trasach miejskich i zamiejskich MPK we wszystkie dni miesiąca. Trasy zamiejskie dotyczą tych miejscowości, z którymi gmina ma podpisane porozumienie.

Partnerzy projektu szacują, że w ciągu jednego roku osoby korzystające z legnickiej komunikacji miejskiej i Kolei Dolnośląskich oszczędzają na bilecie zintegrowanym ok. ośmiuset złotych. 
– Od początku nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że system się sprawdzi i będzie się rozwijał – mówi zastępca prezydenta Legnicy, Jadwiga Zienkiewicz. – Dane statystyczne potwierdzają, że warto było wprowadzić ulgi przejazdowe zarówno przez samorząd miejski, któremu podlega MPK, jak i wojewódzki, do którego należą Koleje Dolnośląskie. Po roku skutecznego działania, warto przypominać o tym rozwiązaniu, bo już wkrótce nowy rok szkolny i akademicki, a więc wzrost ilości pasażerów, dla których to będzie dobre rozwiązanie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów Biletu zintegrowanego Legnica – podkreśla Piotr Rachwalski, prezes Kolei Dolnośląskich. – Legnica była pod tym względem pionierem. Ostatnio pracujemy nad podobnym porozumieniem z Bolesławcem. A jeśli chodzi o naszą obecność w Legnicy, planujemy dotarcie z taborem i usługami Kolei Dolnośląskich do terenów legnickiej podstrefy LSSE – dodaje prezes.

W 2015 r. sprzedano ogółem 655 biletów zintegrowanych, w tym 275 biletów normalnych, 345 ulgowych oraz 40 biletów dla członków dużych rodzin. Od początku roku 2016 do 31 lipca sprzedano 981 biletów zintegrowanych, w tym 480 normalnych (o 75 proc więcej, niż w roku poprzednim), 480 biletów ulgowych (39 proc więcej, niż w 2015 r.) oraz 15 biletów dla dużych rodzin. Średnio w roku 2016 sprzedawano 140 biletów zintegrowanych miesięcznie, przy 94 sprzedawanych średnio miesięcznie w roku 2015. To wzrost o prawie połowę.

 

foto: you tube

źródło: legnica.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj