Trzebnica: policjant uratował rowerzystę potrąconego przez samochód

trzebnica policja 2.jpg

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy mł. asp. Krzysztof Bogucki, będąc w czasie wolnym od służby, podjął akcję ratunkową wobec nieprzytomnego mężczyzny, który jadąc rowerem został potrącony przez samochód. Profesjonalna pomoc policjanta przyczyniła się do uratowania życia pokrzywdzonego w wypadku mężczyzny.

Czytaj: Dolny Śląsk: Bohaterska akcja ratunkowa Państwa Boguckich

Do zdarzenia doszło na terenie powiatu milickiego, na trasie Milicz – Sułów. Kierowca samochodu potrącił rowerzystę. Nieprzytomnemu mężczyźnie z pomocą przyszedł przejeżdżający w pobliżu razem z żoną, będący w czasie wolnym od służby, mł. asp. Krzysztof Bogucki.

Funkcjonariusz razem z żoną natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową, którą prowadzili do czasu przyjazdu wezwanej na miejsce karetki pogotowia ratunkowego. Potrącony mężczyzna, będący w stanie ciężkim, został przewieziony do szpitala.

Dziś wiadomo już, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a przyczyniła się do tego profesjonalnie udzielona pierwsza pomoc. Mł. asp. Krzysztof Bogucki jest przeszkolonym w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy, a jego żona pracuje w trzebnickim szpitala.

Na uwagę zasługuje fakt, że funkcjonariusz Policji z małżonką byli kolejnymi osobami, które widziały nieprzytomnego mężczyznę, a jako pierwsi ruszyli mu z pomocą.

 

foto: you tube

Źródło: policja.gov.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ