Trzebnica: Wybieg dla psów w ramach budżetu obywatelskiego

trzebnica.jpg

Niebawem w okolicy stawów trzebnickich rozpocznie się budowa parku dla psów. W piątek 19 czerwca burmistrz Marek Długozima podpisał umowę z firmą FreeKids s.c. A. Gąsiorek, Z. Andruszewski, która została wykonawcą zaplanowanej inwestycji. Autorem projektu jest Katarzyna Styperek z Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. To pierwsze tego typu miejsce na mapie Trzebnicy.

Pod budowę placu zabaw dla czworonogów przeznaczono dawny park położony niedaleko siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Leśnej. Na terenie parku dla psów znajdą się różnego rodzaju urządzenia treningowe w postaci drewnianych przeszkód, płotków, kładek, ścianek czy opon. Ponadto zwierzęta będą miały do dyspozycji dwa tunele oraz slalom. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkowników cały obszar zostanie ogrodzony i oświetlony. Natomiast dla opiekunów psów zaplanowano ławki, kosze na śmieci oraz pojemniki na odchody zwierząt. Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec września. – Projekt parku dla psów w 2014 roku znalazł się na liście zadań do wykonania w ramach budżetu obywatelskiego, zgłoszonego przez Trzebnicki Klub Psa, reprezentowanego m.in.: przez Małgorzatę Miśtę, Monikę Foryś oraz Pawła Mandzieja, jednak nie otrzymał wystarczającej liczby głosów. Z uwagi na to, że realizacja takiego projektu nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego, a sam pomysł jest ciekawy, postanowiłem dać mu szansę – powiedział burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima.

Rekreacyjny teren powstanie z myślą o miłośnikach czworonogów, którzy chcą dać swoim pupilom nieco rozrywki i atrakcyjnie spędzić z nimi czas. Burmistrz chętnie wspiera inicjatywy, które służą zaspokajaniu potrzeb nie tylko mieszkańców, ale także ich zwierząt. Przypomnijmy, że w czerwcu Gmina Trzebnica współorganizowała zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu, a 8 października odbędą się gminne zawody w tej dyscyplinie, na które serdecznie zapraszamy.

 

foto: Małgorzata Paw

źródło: trzebnica.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj