Wrocław: Czy Radni PO i Nowoczesnej rażąco naruszyli prawo ws TK ?

Trybunał K.jpg

W czerwcu radni z PO i Nowoczesnej zainicjowali burzliwą debatę na temat Trybunału Konstytucyjnego oraz przegłosowali uchwałę w której wezwali Prezydenta Wrocławia do respektowania niepublikowanych “wyroków” Trybunału Konstytucyjnego. 

Według radnego Krzysztofa Szczerby wnioskodawcy sami sobie przeczyli, ponieważ wszystkie wyroki są publikowane. Publikacji nie podlegają rozstrzygnięcia nie będące wyrokami.

Radny dr Krystian Mieszkała przypomniał radnym PO, że to właśnie Rząd PO – PSL zapoczątkował kryzys wokół TK uchwalając zmianę ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, którą następnie  TK uznał za sprzeczną z Konstytucją. 

Cały klub PiS głosował przeciwko wypowiadaniu się Rady Miejskiej Wrocławia na temat sporu politycznego wokół TK , argumentując, że  rada nie ma kompetencji do podejmowania takich uchwał.

Jerzy Skoczylas (radny klubu Rafała Dutkiewicza), również był przeciwny mówiąc, że cała ta sprawa nie służy Wrocławiowi.

Co ciekawe Sąd Administracyjny w Łodzi w przypadku analogicznej uchwały stwierdził, że radni  nie mają kompetencji do podejmowania takich uchwał. Tym samym radni PO i Nowoczesnej naruszyli art. 7 Konstytucji.  

Czytaj: Podwójne standardy wrocławskich radnych z Nowoczesnej oraz z Platformy Obywatelskiej

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ