Wrocław: Nowe autobusy w przyszłym roku

autobus 2.jpg

MPK podjęło decyzję o wydzierżawieniu na dziesięć lat 60 nowych pojazdów, 40 przegubowych oraz 20 krótkich. Przetarg z opcją rozszerzenia zamówienia ogłosimy już jesienią, a nowe pojazdami pasażerowie będą mogli się cieszyć już w 2017 roku. Wszystkie będą klimatyzowane i niskopodłogowe oraz w pełni dostosowane do systemów, w które wyposażone są obecnie autobusy MPK

Na zakupy i modernizację floty w ciągu pięciu lat wydaliśmy ponad 330 milionów złotych. Dzięki temu na ulicach pasażerowie mogą korzystać ze 129 nowych autobusów, w tym 69 podwykonawcy- Michalczewskiego. Przybyło też blisko sześćdziesiąt nowych, niskopodłogowych tramwajów, w tym 45 klimatyzowanych.  

– Widzimy ciągły wzrost wpływów za bilety. Teraz przekracza ponad 160 milionów złotych. Im więcej pieniędzy ze sprzedaży biletów trafia do miejskiej kasy, tym łatwiej nam negocjować pieniądze na inwestycje i rozwój – mówi Jolanta Szczepańska, prezes MPK.

W naszej flocie mamy jeszcze ponad sto wysłużonych autobusów. Są to pojazdy marki volvo, najstarszy z nich ma 18 lat.

– Obliczyliśmy, że dzierżawa opłaca się bardziej finansowo niż utrzymywanie i naprawianie wysłużonych pojazdów. Zyskują przede wszystkim pasażerowie – akcentuje Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.

 

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

 

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ