Wrocław: TITTAN, nowy projekt Urzędu Marszałkowskiego

1-urząd 2.jpg

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego uczestniczy w europejskim projekcie TITTAN, dotyczącym wspierania innowacji w sektorze zdrowia

 

Celem jest stworzenie sieci wymiany doświadczeń pomiędzy 7 regionami europejskimi. W ramach funduszy europejskich Projekt ma budżet w wysokości około 1,7 mln euro (170 000 EUR dla Dolnego Śląska). Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego uczestniczy w projekcie TITTAN (Sieć na rzecz technologii, Innowacji przemian w procesie starzenia ), który ma na celu stworzenie sieci wymiany wiedzy pomiędzy 7 europejskimi regionami w celu wspierania innowacji i transferu technologii w sektorze zdrowia. Projekt jest finansowany przez program Interreg Europy i został wybrany w bardzo konkurencyjnym naborze, w którym uczestniczyło 2,158 Europejskich organizacji które złożyły 261 wniosków projektów.

 

Zamysłem projektu jest wymiana dobrych praktyk między partnerami tak, aby promować trzy różne działania: transfer innowacji z firm do sektora usług zdrowotnych z uwzględnieniem zamówień publicznych Innowacji; transfer technologii w zakresie usług zdrowotnych dla pacjentów oraz zaangażowanie obywateli w zarządzanie zdrowiem i procesem starzenia się poprzez propagowanie zdrowego stylu życia oraz wdrażanie innowacyjnych technologii.

 

Projekt, który ma, w ramach funduszy europejskich łączny budżet w wysokości około 1,7 mln euro (około 170 000 EUR dla Dolnego Śląska), jest podzielony na dwie fazy: Pierwsza faza koncentruje się na wymianie dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami partnerstwa i planu działania projektu dla każdego partnera, w czasie do 30 miesięcy; Druga faza koncentruje się na realizacji planów działania wcześniej zaplanowanych przez partnerów, przez kolejne 24 miesiące.

 

Spotkanie inauguracyjne projektu odbyło się 30go maja w Urzędzie Miasta Amsterdam aby uruchomić, koordynowanie i planowanie działań projektowych. Następnie w miesiącu wrześniu partnerzy spotkają się ponownie w Santiago de Compostela, przy okazji pierwszego z pięciu warsztatów, które będą organizowane podczas całego okresu realizacji projektu. Warsztaty zostaną zorganizowane wokół tematu dobrych praktyk, które są obecnie realizowane przez każdego regionu wokół pierwszego obszaru tematycznego: przyjęcia i rozwoju innowacyjnych praktyk z zewnątrz do wnętrza systemu zdrowia.

Foto: you tube

źródło: umwd.dolnyslask.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj