Legnickie Pole: inwestorzy ściągają do Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

legnicka strefa 2.jpg

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna – obszar Legnickie Pole wciąż się rozrasta. Kilka dni temu pozwolenie na budowę otrzymała kolejna firma, która wykupiła początkiem sierpnia od LSSE blisko 2 ha działkę w Gniewomierzu (obok Faurecii).

Na razie mogę zdradzić jedynie tyle, że w tym miejscu powstanie budynek biurowy z halą logistyczną – wyjaśnia wójt Gminy Henryk Babuśka. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to kolejna firma z polskim kapitałem, która będzie miała na naszym terenie swoją siedzibę i tu będzie odprowadzała podatki – dodaje wójt.

Do robót budowlanych przystąpiono kilka dni po otrzymaniu pozwolenia na budowę. Inwestycja jest podzielona na kilka etapów – informuje Krzysztof Duszkiewicz, zastępca wójta. Po zakończeniu inwestycji przez zielonogórską firmę budżet gminy zasilą podatki ale nie ukrywam, że zależy nam również na miejscach pracy dla mieszkańców gminy oraz powiatu choć bezrobocie w powiecie legnickim jest w chwili obecnej najniższe od lat i oscyluje w granicach 14 % – podsumowuje zastępca wójta. Z naszej strony zadeklarowaliśmy inwestorowi wszechstronną pomoc i wsparcie przy realizacji zadania – deklaruje Duszkiewicz.
O postępach przy realizacji inwestycji w Gniewomierzu będziemy Państwa informować

 

foto: you tube

źródło: legnickiepole.pl

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj