Wrocław: Będzie obwodnica Leśnicy

obwodnica 2.jpg

Wrocławskie Inwestycje ogłosiły właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla kolejnego odcinka obwodnicy Leśnicy i, co ważne, rozbudowy do dwóch pasów ul. Kosmonautów. Wszystko wskazuje na to, że projekt powstanie pod koniec przyszłego roku.

Pod oficjalną nazwą zadania: opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej i sprawowanie nadzoru autorskiego na potrzeby realizacji zadania „02100 Budowa Osi Zachodniej we Wrocławiu w ciągu drogi krajowej nr 94” kryje się m.in. przygotowanie projektu wykonawczego i zdobycie wszelkich zezwoleń niezbędnych do wybudowania kolejnego fragmentu obwodnicy Leśnicy.

W zakresie jest niespełna dwukilometrowy odcinek alei Stabłowickiej  od węzła za Osiniecką (na którym powstająca obwodnica odbija na zachód do Średzkiej) w kierunku Kosmonautów (zobacz mapkę). 

Droga ma być w standardzie budowanej obwodnicy Leśnicy, czyli jednojezdniowa. Największym wyzwaniem dla wykonawców będzie budowa wiaduktu nad torami kolejowymi. Nieco wyższego standardu możemy oczekiwać po ul. Kosmonautów, która w kierunku centrum ma być drogą dwujezdniową.

Przetarg na nowe połączenie będzie można ogłosić najwcześniej pod koniec przyszłego roku, a więc w momencie gdy ukończona powinna być już powstająca część obwodnicy Leśnicy. Bez projektu za wcześnie, by mówić o jakimś harmonogramie robót, a nawet o dokładnych kosztach. Szacunkowo będą one wynosiły ok. 100 mln zł.

 

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj