Wrocław: tymczasowy areszt za zbiorowy gwałt

pigułka 2.jpg

 Wrocławscy policjanci prowadzili czynności w związku z zawiadomieniem dotyczącym gwałtu zbiorowego, do jakiego doszło w jednym z mieszkań na terenie miasta. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o związek z tym przestępstwem. Zebrane przez policjantów materiały dowodowe i opinie biegłych potwierdziły przebieg zdarzenia i fakt, że w jego trakcie pokrzywdzonej mogła zostać podana tzw. ,,pigułka gwałtu’’. Na wniosek prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Grozić im może teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu współpracując ściśle z Prokuraturą przez kilka miesięcy realizowali szereg czynności operacyjnych zmierzających do wyjaśnienia okoliczności gwałtu zbiorowego na jednej z młodych kobiet przebywających na terenie miasta. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o związek z tym przestępstwem. 

Jak wynika z ustaleń policjantów, do tego zdarzenia doszło pod koniec 2015 roku. Pokrzywdzona po imprezie w jednym z nocnych klubów w okolicy wrocławskiego Rynku spotkała sprawców, którzy w rozmowie nakłonili ją do kontynuacji zabawy już u nich w mieszkaniu. Później, gdy odzyskała świadomość okazało się, że została zgwałcona.

Prowadzone w tej sprawie przez funkcjonariuszy żmudne postępowanie oraz zebrane materiały dowodowe pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie przez policjantów osób podejrzanych o gwałt zbiorowy na pokrzywdzonej.

Specjalistyczne opinie toksykologiczne nie wykluczają możliwości, że działanie alkoholu, pod wpływem którego znajdowała się pokrzywdzona, mogła spotęgować podana jej w trakcie zdarzenia tzw. ,,pigułka gwałtu’’.

Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do przedstawienia trzem zatrzymanym mężczyznom, w wieku od 21 do 25 lat, zarzutów udziału w tym przestępstwie. Najmłodszy z zatrzymanych usłyszał również zarzut kolejnego gwałtu na pokrzywdzonej, już po tym zdarzeniu. Mężczyzna ten podejrzany jest także o wykorzystanie stanu bezradności, w jakim znajdowała się inna kobieta w celu doprowadzenia jej do obcowania płciowego.  

Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W świetle obowiązujących przepisów zatrzymanym może teraz grozić kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj