Zmowa w TK.Wyciekły listy sędziów

Rzepliński6.jpg

Przez omyłkę jednego z sędziów Trybunału Konstytucyjnego wypłynęła korespondencja, która nie miała ujrzeć światła dziennego. A w niej prezes TK Andrzej Rzepliński, wiceprezes TK Stanisław Biernat i sędzia TK Marek Zubik ustalają taktykę w sprawie wyroków dotyczących „kontrowersyjnych ustaw” – ustaliło tvp.info. Wszystko po to, by zdążyć przed upływem kadencji Andrzeja Rzeplińskiego.

Będziemy kontynuować temat.

TVP.info dotarła do treści maili, jakie przesyłali sobie sędziowie TK Andrzej Rzepliński, Stanisław Biernat i Marek Zubik. Wszystko przez pomyłkę tego ostatniego, który to napisał wiadomość w sprawie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości do pracowników Trybunału. Do maila omyłkowo dołączył historię pozostałej wymiany e-maliowej między dziewięcioma z piętnastu sędziów TK wybranych przed 2015 rokiem.

Na tej „zastrzeżonej” liście byli: sędzia Marek Zubik, prof. Leon Kieres, prof. Andrzej Wróbel, prof. Małgorzata Pyziak-Szafnicka, prof. Piotr Tuleja, Stanisław Rymar, prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz oraz wiceprezes i prezes Trybunału Konstytucyjnego: prof. Stanisław Biernat i prof. Andrzej Rzepliński.
 
Dzięki owej wpadce portal tvp.info dotarł do korespondencji. A w mailach m.in. terminy wyroków w sprawie ustaw Sejmu zaskarżonych przez posłów opozycji oraz Rzecznika Praw Obywatelskich, jak również strategia dotycząca zmian w regulaminie TK. Owa strategia miałaby pomóc rozwiązać ich „sprawy”.

Mowa jest o planie obejścia ustawy o Trybunale Konstytucyjnym właśnie za pomocą regulaminu – wynika z ustaleń tvp.info. Zmiany w regulaminie miałyby wpłynąć na wybór nowego prezesa Trybunału. Kadencja Andrzeja Rzeplińskiego upływa bowiem 19 grudnia tego roku.

Według sędziego Zubika ten nowy regulamin pomoże rozwiązać „nasze sprawy”.

Korespondencja rozpoczyna się od maila Stanisława Biernata, wiceprezesa TK, którego kadencja upływa za 8 miesięcy (26.06.2017 r.).
 
„Z wiadomości wynika, że plany wydawania wyroków świadomie uzgadniane są w gronie jedynie 9 z 15 obecnych sędziów Trybunału” – informuje tvp.info.

Cel jest jeden, i sędzia Biernat zdaje się tego nie ukrywać. Zdążyć z wydaniem wyroków ws. konstytucyjności zaskarżonych ustaw nowego Sejmu przed końcem kadencji Rzeplińskiego. Pierwsza narada miałaby odbyć się najpóźniej do końca września, by zdążyć z wydać orzeczenia przed 17 grudnia.

Sędzia Biernat pisze (pisownia oryginalna red.):

„Koleżanki i koledzy w liczbie 9, Przepraszam, że zawracam głowę w czasie krótkich wakacji.

Chciałbym jednak zwrócić uwagę na pilną potrzebę przygotowania znajdujących się w naszych referatach spraw K z 2016 r. dotyczących nowych, kontrowersyjnych ustaw zaskarżonych przez RPO czy posłów. Jest ze wszech miar pożądane, aby wiele takich spraw zostało osądzonych najpóźniej do połowy grudnia. To wymagałoby przedstawienie projektów na pierwszą naradę najpóźniej do końca września.

Pozdrawiam

St.

PS No i Andrzej powienien jak najszybciej przedstawić projekt wyroku o bestiach.”

 

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj