K. Manys: Dane PESEL są bezpieczne

pesel 2.jpg

Rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys: ” dane PESEL nie dostały się w niepowołane ręce”.  Ministerstwo Cyfryzacji zawiadomiło Prokuraturę Okręgową w Warszawie, która w tej chwili prowadzi śledztwo w sprawie podejrzenia nieuprawnionego wykorzystania danych z systemu PESEL przez pięć kancelarii komorniczych. Ministerstwo Cyfryzacji ustaliło, że konkretni komornicy pobierali miesięcznie od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy rekordów z bazy PESEL.

Rzecznik resortu Karol Manys podkreśla, że “w tej chwili nie ma powodów do niepokoju”:

– Na chwilę obecną nie ma takich informacji, żeby te dane dostały się w niepowołane ręce. Myślę, że możemy tych, którzy mogliby się martwić, uspokoić. Sprawę badają powołane do tego służby, więc czekamy na to, co one ustalą. Na pewno nie mamy do czynienia z atakiem hakerskim. Nie ma informacji o wykradnięciu tych danych, nie ma informacji o tym, żeby te dane obywateli dostały się w jakieś niepowołane ręce –  Karol Manys.

 

Podobnie wypowiedział się rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prok. Michał Dziekański. Powiedział, m.inn., “że na obecnym etapie śledztwa nie stwierdzono wycieku danych z systemu PESEL do osób nieuprawnionych”.

Sprawę badają też resort sprawiedliwości i samorząd komorniczy.

 

foto: you tube

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/k-manys-informacji-o-wykradnieciu-danych-pesel/

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ