Dolny Śląsk: Delfinki – rządowy projekt przyszkolnych pływalni nabrał rozpędu

W poniedziałek 29 sierpnia w sali audytoryjnej Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyła się inauguracja szkolenia instruktorów pływania dla nauczycieli z 5 gmin realizujących w latach 2016-2017 program budowy małych przyszkolnych krytych pływalni „Dolnośląski Delfinek”. W inauguracji udział wziął Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

 

W szkoleniu uczestniczyły łącznie 62 osoby, głównie nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół w gminach Chocianów, Głuszyca, Góra, Strzegom i Twardogóra.

Szkolenie stanowi niezwykle istotne uzupełnienie programu budowy małych przyszkolnych krytych pływalni i pozwoli na bezpieczną realizację nauki pływania w tych obiektach przez wykwalifikowanych instruktorów – powiedział Jerzy Michalak, członek zarządu województwa, odpowiedzialny za dolnośląski sport.

Szkolenie przeprowadził Zakład Teorii i Metodyki Pływania Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia szkoleń instruktorów i trenerów pływania. Program szkolenia obejmował 2 sześciodniowe bloki szkoleniowe po 45 godzin każdy.

Szkolenie zakończyło się testem sprawdzającym oraz uzyskaniem przez uczestników stosownych uprawnień do prowadzenia nauki pływania. 

 

foto: you tube

źródło: umwd.dolnyslask.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ