Łukasz Gajewski z partii Zmiana obrażał Inke

zmiana_ekran.png

Łukasz Gajewski, działacz partii Zmiana, zamieścił w dniu pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” obraźliwy wpis, dotyczący Danuty Siedzikówny. Minister spraw wewnętrznych i administracji, zlecił policji, aby ta przeprowadziła czynności sprawdzające.

Niezwykle wulgarny wpis na Facebooku Łukasza Gajewskiego pojawił się w dniu pogrzebu „Inki”. Po kilku godzinach został usunięty, jednak internauci zachowali jego zdjęcie:

a

Użytkownicy Twittera szybko zareagowali:

tw

Łukasz Gajewski zamieścił jeszcze jeden skandaliczny wpis, który również później usunął:

2

 

Prorosyjska partia Zmiana

Partia Zmiana powstała w lutym 2015 roku. Od początku jej istnienia jej liderem jest Mateusz Piskorski. Zmiana znana jest z postulatów takich jak opuszczenie NATO przez Polskę i zmianę podejścia w stosunku do Rosji. W maju tego roku jej lider, Mateusz Piskorski, został aresztowany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji.  

Reakcja szefa MSWiA

Na wulgarny wpis szybko zareagował Mariusz Błaszczak, szef resortu spraw wewnętrznych i administracji, który polecił policji przeprowadzenie czynności sprawdzających w związku z obraźliwymi wpisami wobec „Inki”.

3

 

źródło: http://telewizjarepublika.pl/dzialacz-partii-zmiana-obraza-quotinkequot-quotto-faszystka-ktora-zostala-slusznie-skazana-na-smiercquot,37334.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj